View Single Post
  #1109 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 10:45:43
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Buna, Claudia,

Nu te mai uita la cantar, nu-l mai lasa sa te streseze indiferent de variatiile pe care ti le arata, ca la tine nu e relevant pentru ceea ce vrei tu sa obtii, esti foarte supla deja, deci te poti relaxa pe partea asta, da-l incolo

P90X, ca programe, e mult mai mult axat pe forta decat Insanity, care are cardio mult si la care forta vine din lucrul cu greutatea corpului. Eu am facut Insanity inclusiv Max Intervals o perioada, insa nu am ajuns la faza in care sa simt ca se vedea ceva la muschi, eu cred ca trebuie ajuns la un stadiu in care sa poti face exercitiile foarte corect si foarte repede ca sa se contureze si muschii vizibil, altfel, in cazul meu, de exemplu, consider ca Insanity era mai mult cardio decat forta, ca ma grabeam sa le fac.

Poti lua in calcul -chiar daca nu neaparat azi-maine, daca vrei, sa faci o zi Insanity, o zi din P90X. Si in P90X e un antrenament pentru abdomen -Ab Ripper- considerat foarte bun.

O zi excelenta
Multumesc frumos de sfaturi!
Nu il mai bag in seama pe mr. cantar.
Cum zicea si Daniela, am perioade cand se joaca cu nervii mei o saptamana doua si apoi scade brusc...
Mi-am luat masurile azi dimineata dar nu stiu daca le-am luat corect.. Acum ma duc sa caut cum sa le iau.

Ai dreptate cu modul in care trebuie sa faci exercitiile, deocamdata nu le fac 100% corect, dar sper ca dupa o luna sa se vada macar putin

Nu stiu daca o sa alternez Insanity cu P90X, pentru ca as vrea sa urmez programul lui Shaun cap-coada.
Daca dupa cele 60 de zile nu voi fi pe deplin multumita de rezultate, am sa ma apuc de P90X sau Chalean Extreme.

Acum ma mai gandeam sa mai fac 15-20 de minute dupa fiecare repriza de Shaun alte exercitii mai usurele ptr abdomen si ptr solduri, coapse si fund..

Ce ziceti? Sau e de ajuns Insanity?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]