View Single Post
  #11098 (permalink)  
Vechi 23 feb 2013, 18:33:29
Diana D's Avatar
Diana D Diana D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna fetelor V-am tot citit din ubra.. si am zis sa imi fac curaj sa va scriu si eu
In primul rand... Dorutza, felicitari

Sa va povestesc si eu ceva despre mine, ca nu toate ma cunoasteti.
Am 23 de ani , cu iubi sunt de 6 ani, dar din septembrie 2012 ne-am mutat impreuna...
fetelor, zici ca a dat "boala" in mine
Tot la un bebe ma gandesc ba mai mult...la o bebica, ca de cand sunt mica imi doresc fetita
Stiu, sanatos sa fie... dar nu va ascund ca as ramane putin pentru ca imi doresc cu toate fortele o fetita
Egoista mai sunt

Nu am planuit nimic cu iubi... dar daca se va intampla ceva, va dati seama ca e bine venita vestea.
Problema mea e urmatoarea: eu nu lucrez, el are un servici dar nu il plateste la timp, seful lui e tipicul italian neserios... Suntem intr-o tara straina si aici daca lucrezi la negru, cu un copil mic nu e usor
Locuim cu mami, chesltuielile sunt foarte mari... dar degeaba, tot acolo mie gandul.
Cu toate ca zic in intea mea sa ne punem putin pe picioare, apoi sa ne gandim la un bebe
Mama imi zice ca daca stai sa faci aia, sau cealalta niciodata nu o sa faci bebe.
Nu se planuieste, sa nu ai imi fac griji ca si de ar fi, ne descurcam.
Acum va intreb, sa fiu optimista sau realista?
Tin sa precizez ca alaltaieri am luat ultima pilula(am luat anticonceptionale 2 ani si un pic).
Si mi-e frica intr-un fel...
sunt putin dezorientata, ma gandeam ca poate voi ma ajutati cu o vorba buna/un sfat
Va pup pe toate, sunteti niste dragute cu puisorii vostrii
Buna draga mea,

te cred stiu cum e sa iti doresti mult asa am fost si eu. Noi suntem impreuna de 6 ani, casatoriti de 1 an jumatate si dupa nunta la cateva luni ne-am apucat de bebe.
La mine a fost mai usor pentru ca lucram de 3 ani si aveam stagiul de cotizare ca sa pot lua banutii.Voi puteti sa va faceti niste calcule sa vedeti de cati banuti aveti nevoie pe luna pt bebe si daca va puteti descurca si in situatia actua;la.
Sunt de acord oricum ca nu are rost sa astepti sa faci anumite chestii ca sa faci copil, pentru ca copilul creste o data cu tine si poti face multe lucruri si cu copil, oricum niciodata nu avem tot ce ne dorim adica sa fie totul perfect.

Va doresc multa bafta si sa ai fetita mult dorita
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Diana D:
andra_aly (23 feb 2013)