Subiect: Jurnal Dayanna
View Single Post
  #1111 (permalink)  
Vechi 26 oct 2012, 16:32:55
dayanna's Avatar
dayanna dayanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Jurnal Dayanna

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Oricum,ai slabit bine intr-o luna si ceva! Nu iti face probleme!
Multumesc Rozi, recunosc ca si eu sunt multumita!Acum ma gandesc cum sa rezolv problemele cu pielea care se vede deja destul de uarat!

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul
Servus Dy si aici !

esti pe baricade si sunt sigura ca luna asta de sport asa ca la carte va arata si cantarul .
ghici ce am facut aseara la 21.30 ?

am mers la sala caci m-am urcat pe cantar si era sa pic eu si el cred de pe geam in cadere libera . dar saracul nu e de vina cu nimic...

ma doare genunchiul de mor azi... asta pt ca rapid in Ro am acumulat kg multe .

Trebuie sa ma uit pe meniurile tale neaparat sa ma mai inspir.
azi ma papat asa :

md - branza cu rosii
pranz somon cu legume si lamaie
intentionez o cina cu pui si salata .

e putin keto nu ? de fapt scuze e musai sa imi trec meniurile nu ca tu asa te orientezi ?

pupici si tie si lui Sandu si Mariei si te asteptam pe aici sa ne mai spui cum merge treaba .

Buna Ancuta.Important e sa te hotarasti tu ce sa faci .Stiu ca in Romania sunt tentatii mai mari.Si la mine a fost greu primele 2 saptamani si mi-a fost si mai greu in primele zile de sala.Eu stiu ca poti si sunt sigura ca o sa scapi de kilogramele in plus.Cat despre keto pot spune ca eu o tin in stilul meu.Adica eu mananc foarte putini carbo zilnic (maxim 25 de grame ) si nu am zilele de incarcare pe care le folosesc alti.Am ales stilul asta pentru ca am inca foarte multe kg de dat jos.Fii atenta la cata apa bei.Sa-ti treci meniurile la tine ca sa poti controla cata grasime manaci (trebuie cu minim 30% mai multa grasime decat proteine), cate proteine si mai ales cate grame de carbo.Te pup si bafta
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui dayanna:
ancad26 (28 oct 2012)