View Single Post
  #1118 (permalink)  
Vechi 03 nov 2012, 13:31:04
Red flower's Avatar
Red flower Red flower este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Nr.crt. - Numele - Kg. - Data

1. - Rozica - 98.800 kg - 13 octombrie
2. - Vio - 79 kg - 13 octombrie
3. - Mihaela - 80,500 kg - 13 octombrie
4.-Mari- 76,600 kg -27 octombrie
5.- Polyana- 68,700kg - 27 octombrie
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Nr.crt. - Numele - Kg. - Data

1. - Rozica - 96,700 kg - 3 noiembrie
2. - Vio - 80,600 --3 noiembrie
3. - Mihaela - 77 kg - 3 noiembrie
4. - Mari - 74,900 kg - 3 noiembrie
5. - Polyana - 68,100 kg - 3 noiembrie


Fetelor ,simt ca nu mai am forta !!!!! Am avut la un moment dat zilele trecute si 81,5 kg ...abia am ajuns la 80,6...e o perioada aiurita in viata mea .....Nu pot sa uit cat de bine imi mergea acum o luna si ce bine ma simteam in pielea mea si acum sunt aiurea rau !!!!Am mai vazut zilele trecute la Antena o emisiune despre slabit si efectele negative ale slabitului cu proteine si m-a pus pe ,,butuci'' adevarul ca sunt usor ,prea usor influientabila ...acum parca ma doare tot ...rinichi ,cap ,ficat ,stomac .....tot ce au spus ăia . .Poate am un inceput de raceala si nu-mi dau inca seama ....Oricum ,va pup ,sa aveti o zi frumoasa si un sfarsit de saptamana placut ......Felicitari slabutelor care au scazut si au scazut foarte frumos cu toate !!!!!!!!!!!!
Draga mea, citeste din urma si vezi ca ti-am spus ca antibioticele au efect negativ asupra dietei De acolo ti se trage!
In ceea ce priveste dietele proteice, eu m-am convins ca-s toate aberatii Peste cateva zile, fac anul de cand tin dieta proteica. Citind pe site-uri din afara, sunt care le tin de 6-7 ani, cu rezultate uimitoare. Au slabit enorm de mult! Fructele deloc nu-s sanatoase. Da, e sanatos sa mananci 1 fruct pe zi si atat. Si atunci, oare dupa ce plangem noi?
Eu citesc articolele unui medic, acela cu keto si e uimitor ce chestii scrie. Exista foarte mari interese ca sa fie lumea indreptata catre alte diete Sa vezi de exemplu ce chestii nasoale scrie despre cerealele care sunt atat de recomandate de toti nutritionistii si le mai si dovedeste cu articole luate din reviste de specialitate. Eu spun sa nu dezarmezi. Ai progresat atat de frumos incat ar fi chiar pacat.
Succes la cantar!
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Red flower: