View Single Post
  #1120 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 18:03:22
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Lucrez la un birou de traduceri, pe project management.
Dar fac si registrul de casa, emit bonuri si facturi, dispozitii de plata, delegatii, de astea.

Si am un noroc cu tupeista asta de casa, mi s-a blocat de vreo 3 ori de cand sunt singura pe birou...

Asa zic si eu cu pestii... Ei, la mine si la sot se vad diferentele, eu am crescut la curte cu: pisici, caini, broaste testoase, porcusori de guineea, iepurasi, porumbei, cobai, gaini, curci (noroc ca nu toate in acelasi timp!) Ai mei au avut chiar si corb ca animal de companie inainte de a ma naste. Sotul meu a crescut cu gaini, cel mult un caine avea si el. Tot la curte (oras mic)

Asa ca lui e greu sa se imagineze cu animale de companie, eu le doc dorul...
Aaaa ce fain! Si eu ce batuta in cap, cica lucrezi la magazin
Ce traduci? adica ce limbi

Corb??? Wow asta chiar e noua, am auzit de porci, gaini ca si animale de companie, dar corb chiar nu auzisem.. da fain, ai o familie iubitoare de animale..
La mine in afara de mine si de sora mea, nimeni nu are dragan la animalite de companie
Sora mea are o catelusa beagle, o minunatie, e desteapta foc..
Nush daca ai urmarit "Romanii au talent", a fost o catea beagle
Ei, cateaua sora-mii e fica-sa Deci e cu pedigree dom;le
Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
O zi frumoasa slabanoago

Multumesc draga mea!
Dar nu-mi mai zi asaaaaaa
Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


nu ma dau eu invinsa asa usor Ma tin de el pana face Shaun ruptuta de muschi si eu tot nu ma las
Ajung acasa, bag o babanuta di la lupta cu mine
Bravo ca nu ai facut febra musculara eu am facut direct dus dupa si apoi nimic ca eram prea franta si nici aspirina n-am luat.
Vorbim mai pe seara.
:*
Ok vb mai pe seara
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]