View Single Post
  #1122 (permalink)  
Vechi 04 feb 2012, 03:26:20
Lala26's Avatar
Lala26 Lala26 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de madanuta Vezi mesajul
Salutare, fete dragi!
Nu v-am mai vizitat in ultimele zile pentru ca am fost prinsa pana peste cap. Acum insa m-am apucat sa citesc din urma si abia apoi sa scriu. Discutii aprinse... ce sa zic? Si mie mi-ar placea sa fie adevarata "varianta"cu multe dulciuri, dar... gandindu-ma la cate sute de kile am de slabit, ii dau dreptate Evei!
La mine se termina a doua saptamana, dar vreau sa ma cantaresc abia luni dimineata. Precizez () ca n-am facut nimic dulce de cand am reinceput.
Meniul pt azi a fost asa:
MD: 1 portocala, fulgi de ovaz +lapte 0,1
P: ciorba de fasole boabe (am fost in vizita la mama si avea ciorba de fasole neconforma, cu morcov....dar m-am bagat, ca n-am avut incotro) , carnat de casa pus in tava la cuptor
G: ananas (am gresit, trebuia sa-l mananc de dimineata cel mult, dar muream de pofta de ceva dulce...)
C: 5-6 rosii cherry + telemea bivolita slaba

Maine vreau sa gatesc mazare, m-am aprovizionat si cu piept de pui pentru pus pe gratar. Am pofta de conopida, dar n-am gasit azi. Sigur o sa fac pentru saptamana viitoare.

Va doresc tuturor week-end placut, cu cat mai putin viscol si/sau polei! Va pup!
PS: Accept maturi cat de multe, e spre binele meu!
Stai linistita, morcovul are IG mare, dar incarcatura glicemica mica...nu e capat de tara, ai facut alegeri foarte bune, nu-ti face probleme.
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat