View Single Post
  #11240 (permalink)  
Vechi 21 mar 2013, 12:39:44
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
...buna dimineata slabutelor...la mine ploua...
...meniul meu pe azi si pe maine ramane cel postat ieri,o sa manac floricele de porumb ...de dimineata in loc de 2 albuse fierte am mancat un ou si un albus,in loc de rosii am mancat ardei...cu toate ca am luat rosii cherii nu au nici un gust...era sa uit,ciorba de fasole o manac cu ardei iute si nu cu salata de varza murata....aseara langa ciuperci am pus si masline si paine prajita....asa ca Emy am avut calori mai multe...sa vad poate si azi cu toate ca nu am ustarea a doua cand ajung acasa manac paine prajita...

... am scos covorul de pe hol afara sa-l spal azi...poate reusesc printre stropii de ploaie...cel din bucatarie cu toate ca fost vreme urata l-am pus sub terasa de la garaj si s-a zvantat...dupa ce se zvanta si asta rosu mai am unul de spalat ... am si un persan de lana frumos foc (tomai pt.asta nu am renuntat la el)l-as duce la curatatorie sa-l spele ...mi-e ca dau banii si nici nu-l spala ca lumea...vad eu ce fac cu el cand se mai incalzeste....
si la mine ploua zdravan..si azi voiam sa ard deseurile vegetale..am strans din fata curtii si 3 saci de plastice,celofane,pungi,etc..am vazut ca dragii mei vecini au obiceiul sa le ardasunt inconstienti,ce inseamna sa nu fii informat..plasticul ars elibereaza dioxina,o otrava periculoasa care produce cancer in scurt timp,si patrunde in sol,de acolo in legume si fructe,nu se elimina in veci..ca si clorul,stiati?nu aruncati apa cu clor prin gradina,il veti regasi in plante..In Italia daca cineva arde un cauciuc e pasibil de amenzi imense,aici nu stiu daca e vreo lege,numai cati tigani am vazut arzand asa ceva pe la marginile Brailei..m-am ingrozit de atata necivilizatiesau mai bine zis prostie crasa..

Si eu tot albus am avut azi la md,mie imi place f mult,cu diverse adausuri de legume(azi ardei capia si usturoi).Mi-e pofta de fasole..pun la inmuiat pt maine
spor la spalat covoarele,poate s eopreste ploaia..
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul

O zi frumoasa si cu rezultate sa ai Manu!
Eu ies la treburi prin casa, am si iepure...fac friptura, va pup pe toate!

iepure...vreau si eu..azi le am cu poftele poate gasesc la real,proaspat,romanesc,ca am vazut congelat numai de prin ungaria..si vreau sa promovez produsele romanesti..sper sa nu fie cal sau magar in loc de iepure
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Unde e Rozy...ii simt lipsa ...
Si eu..sigur e suparata de ceva,ca i-am lasat mesaj la ea in casuta si nu a raspuns..In alte casute a scris,a fost activa ieri..
Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul

spor la teburi Miha!
eu nu am chef de nimic..la ce fel e afara,asa posomorat,dar lucrez la paturica lui bebe..si va urmaresc pe voi
Tot la 2 paturici lucrezi? macar una sa termini pana vine bebe
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Manu vad ca incepi sa bagi bine la cap....... sa ma vezi pe mine ...sa sti ca o sa fiu un ucenic foarte greu de cap,te pregatesc de pe acum,sa nu zici ca nu sti la ce te steapta....
asa ziceam si eu,si Vidi..si acum Manu..sa vezi ce repede inveti,nu e prea diferit de cum mananci acum,ca Bruma s-a inspirat de la montysi apoi sunt si eu sa te ajut,de ce ti s-a casunat numa pe Manu
Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul

f tare,bietul sot
Ce faci,Ema,ce mai fac minunile mici?
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Vin si eu cu una
asta e superadevarat
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
În timp ce un om isi schimba roata la maşina nouă, baietelul lui de 4 ani a luat o piatra ascuţită si a inceput sa zgârie aripa maşinii. Mânios, barbatul a luat mâna copilului şi l-a lovit peste ea de multe ori, fără să-şi dea seama ca avea... în mână o cheie.
La spital, copilul si-a pierdut toate degetele din cauza numeroaselor fracturi. Când si-a văzut tatal... copilul a intrebat cu ochii plini de durere: „Tati, imi vor creşte degetele la loc?”.
Barbatul a ramas impietrit de durere; s-a intors la masina si a lovit-o de mai multe ori. Devastat de propriile lui fapte... stand in fata masinii s-a uitat la zgarieturi; baietelul scrisese: „TATI, TE IUBESC”.
Mânia si Dragostea nu au limite; alege-o pe cea din urma pentru a avea o viata minunata... Lucrurile sunt pentru a fi folosite, iar oamenii pentru a fi iubiti.
Dar problema lumii de astazi este ca Oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite... in timpul acestui an, sa fim atenti si sa ne amintim: Lucrurile sunt pentru a fi folosite, iar oameniii pentru a fi iubiti.

Aminteste-ti mereu… vegheaza asupra gandurilor tale; ele vor deveni cuvinte. Vegheaza asupra cuvintelor tale; vor deveni fapte. Vegheaza asupra faptelor tale, vor deveni obiceiuri. Vegheaza asupra obiceiurilor tale, vor deveni un caracter. Vegheaza asupra caracterului tau; va deveni destinul tau.
Vaii..daca pilda asta e adevarata,adica inspirata din vreun caz real,e teribil..mi-au dat lacrimile desi nu cred ca e adevarat..bietul copilas
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
angela av (21 mar 2013), david (21 mar 2013), Fulguta (21 mar 2013), rainbow (21 mar 2013)