View Single Post
  #11255 (permalink)  
Vechi 02 aug 2012, 23:30:09
cris85's Avatar
cris85 cris85 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Scumpele mele,
la ora asta tarzie apuc sa intru, apuc sa va scriu, pe ritmuri de folk, pe ritmuri de chitara, e superb!
Cum spuneam, e Tabara folk la noi, la Calafat, la hotel mai exact. Toata lumea canta folk, toata lumea e vesela si zambitoare

Azi nu am avut o zi foarte dietetica (iar). Mi-am cam facut de cap, stiu, sunt tare razna in ultimul timp. Ma uimesc si eu si ma intreb cum de ma pot comporta eu asa. Dar tot sper ca imi voi reveni definitiv. Trebuie, pentru ca trebuie sa reusesc sa intru in rochita pe care am cumparat-o azi si in 26 august, la nunta la care voi merge. Mi-am cumparat o rochita superba, turcoaza, cu un umar gol, cu un firicel auriu drept tiv in dreptul pieptului, lunga, draguta!Mi-am cumparat si niste balerini si un plic in ton cu rochita, am doua nunti ale unor verisori si nu trebuie sa lipsesc (asta daca imi vor face colegii schimb de tura) si am vrut sa imi cumpar ceva deosebit. Mi-am mai luat si o camasuta verde, pt serviciu.Cu alte cuvinte, am cheltuit intr-o veselie. Mai am sa ii cumpar lui iubi o camasa asortata cu rochita mea si pantaloni si am rezolvat cu nunta.

Astazi in sfarsit am primit aragazul cel nou si netbook-ul, sper sa fie intr-un ces bun si sa ne bucuram de ele, chiar daca 2 ani de aici incolo vom plati rata lunara de 140 de lei
Maine imi monteaza aragazul, parca vad ca o sa gatesc non stop de bucurie

In rest, eu sunt bine, destul de obosita, avem perioada de varf la hotel, din nou sunt receptionera-ospatarita-barman-camerista, trebuie sa facem fata cumva. De-asta nici nu mai intru prea des aici, la serviciu nu e timp,iar cand ajung acasa trebuie sa imi fac treburile si sa dorm si eu cateva ore/noapte. Plus ca dupa 12 ore de pc, de editat rapoarte, de incheiat contracte,emis facturi si fise de cazare, numai chef de pc-ul de acasa nu am

Pupici pentru toata lumea, imbratisari la fel!Merg sa va vizitez si sa vad ce mai faceti
Ciao Dia ,

Felicitari pentru noile achizitii Sa le stapaniti sanatosi si sa le folositi cu placere E asa draguta chestia asta, cand va cumparati impreuna chestii prin casa, e un sentiment unic . Eu imi amintesc cand am luat-o de la 0 si cum tzopaiam amandoi de fericire dupa primele chestii de casa cumparate de la ikea de zici ca era aur

In ceea ce priveste dieta nu iti face griji prea mari ca fiecare are in viata momente de astea cand ii piere cheful de dieta si sport. Dar conteaza mult sa iti pastrezi o atitudine optimista si vointa si puterea o sa revina cu siguranta o sa vezi

Sunt convinsa ca e superba rochita ta dupa cum ai descris-o De abia astept sa te vad si in poze Turcoazul e o culoare foarte faina si cica e culoarea anului Si nasa mea va avea o rochie de genu'.

Te cred ca esti super obosita cu serviciul Asa e cu perioadele astea de varf si eu d-abia mai exist uneori Dar ai mai incercat sa iti cauti altceva intre timp?

Te pupacesc & griji de tine
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]