View Single Post
  #113 (permalink)  
Vechi 16 mai 2009, 10:24:04
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc 40 kg?

Citat:
Anterior postat de miha Vezi mesajul
cred ca e prea mult un an!!! adica sa ne gandim ...ca mancam sanatos 8 luni fara abateri...cred ca vom reusi !!!( bine cred ca reusim numai daca ne duce cineva pe o insula pustie ...si ne da numai mancare dietetica si sanatoasa!!!!1
)
eu nu cred ca e mult un an...eu am luat si perioadele de platou care sigur o sa apara..oricum nu e mult un an..pentru ca dupa 6 luni sa zicem o sa am 72 de kg greutate la care eu deja arat bine

Citat:
Anterior postat de eu24 Vezi mesajul
ce mult suna 40 de kg....si cand ma gandesc ca si eu tot cam atat am de dat jos ma apuca toti dracii dar trebuie sa fie multa rabdare si multa disciplica in ceea ce priveste alimentatia.eu acum in lupta mea cu cele 40 de kg am inceput printr-un regim destul de drastic pt ca vreau sa dau jos ceva kg care sa ma motiveze sa merg mai departe.acest regim vreau sa il tin pana dau joc cam 15 kg si dupa am sa imi alcatuiesc un regim propriu de alimentatie cu care sa merg mai departe pana am sa dau joc celelalte kg care au mai ramas.sper ca intr-un an sa reusesc sa ajung si eu la greutatea mea dorita.ce mult suna cand zici un an dar totusi cand ma gandesc cat de repede trece timpul imi dau seama ca nu e chiar asa.acest lucru mi-l spun in fiecare zi.
ai grija cu regimurile drastice - un regim drastic te poate seca de puteri si te face sa renunti la dieta
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]