View Single Post
  #114 (permalink)  
Vechi 19 iun 2012, 08:30:21
Wildhoney's Avatar
Wildhoney Wildhoney este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 oct 2009
Locaţie: Galati, Austria
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 111kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Jurnal Wildhoney - de data asta poate ma si mentin

da asa e ... sa iti dau un exemplu la una din gustari am mancat o saptamana batoane de alea de cereale fitness tocmai ca sa imi potolesc pofta de dulce sa nu mai dau iama dup-aia ...
desi calorin m-am incadrat dupa o saptamana aveam in plus, si cu altceva nu m-am abatut
Corpul meu nu metabolizeaza carbohidratii cum trebuie, stiu asta si culmea ca tocmai pentru carbohidrati am o slabiciune
La inceput cand mancam si carbohidrati (cereale dimineata, mai o felie de paine integrala, mai un baton de care ziceam mai sus) slabeam de tot rasul, cate 200 de grame pe saptamana daca le slabeam si pe alea. Cand am eliminat carbohidratii din meniu am inceput sa slabesc decent, 800-1 kg pe saptamana.
Uite o sa fac un experiment. Duminica la masa de pranz o sa mananc ceva carbohidrati (cartofi cu marar sau vad eu) si sunt curioasa daca o sa cresc in greutate de la ei
__________________

Wildhoney, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2660 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2143 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1627 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]