View Single Post
  #1152 (permalink)  
Vechi 15 sep 2010, 10:04:32
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Alynuta si eu am avut o perioada care n-a respectat nimic din principiile mele. S-a intimplat sa am musafiri trei seri la rind si am "gustat" cu ei si mincare si niste visinata. Toata teoria mea cu mincatul seara s-a dus, si s-a nimerit sa fie si trei seri la rind, fiecare cu alte motive. Mr.C n-o sa fie deloc incintat. Colac peste pupaza mai si plec vineri, adica iar mincat pe unde apuc si cine stie ce...sa vad cum ma organizez, dar in nici un caz n-o sa fie ca acasa. ...Acum nu fac nimic, dar tare mi-e teama ca iar o sa schimb cursorul cind ma intorc din delegatie[/QUOTE]


Eu azi tin iara ziua de cruditati ,maine sper sa am din nou 56,dar inainte dupa ziua de fructe aveam in jur de 55.Dar ce folos caci in ziua urmatoare urc din nou la 57.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]