Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #1164 (permalink)  
Vechi 24 aug 2012, 21:04:34
Laura's Avatar
Laura Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Jessik asa sunt toate mamicile, ingrijorate pana cand isi vad puii, si eu stau cu sufletul la gura sa o vad ca e intreaga si sanatoasa
A fost groaznic pentru mamica aceea, si dupa nastere a aduso in salon cu noi, cele care inca nu au nascut, sa nu stea langa mame cu bebe....era chiar langa mine....eram asa de speriata, nu stiam ce sa-i zic, si cum sa ma comport.....o sunau rudele, si toti o intrebau cum e, si apoi saraca sa povesteasca la toti aceeasi poveste, .....dezastru....
La inceput de sarcina e mai greu, daca ai greturi, dar nu te mai tot stresa cu kgca nu iti face bine nici tie nici la bebe....o sa treca repede inca cateva saptamani, si apoi o sa fie mai binePerioada de mijloc e cea mai frumoasa, ca nu ai burta mare, si nici nu mai ai asa probleme cu greturileBucurate de perioada asta, ca sunt momente speciale
Madalina si eu ma gandesc ca nu o sa dau mult jos la nastere...nu am cum sa dau jos de pe picioare si spate, unde am facut sunci si pe fund iar.......azidimineata m-am cantarit si aveam in plus 10,7 kg....cred ca vreo 7 sunt doar grasime, si aia o sa mearga foarte greu jos
Costina ma bucur ca voinicul tau te "loveste" tare din nou......pana acum si eu ma plangeam cand lovea de ramaneam fara aer....acum ma bucur ca e voinica si jucausa si mi-e drag sa o simt, ca stiu ca e bine
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat