View Single Post
  #11650 (permalink)  
Vechi 15 mar 2013, 14:23:05
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Gea vroiam sa-ti zic ca sunt la Carrefour daca nu ai vazut, body-uri cu maneca scurta 25 lei- 3 bucati si sunt marimi mari 23 luni si 36 luni. eu i-am luat la David de 23 luni desi mergea si de 18 dar ca sa fiu sigura.

eu am fost ieri la dr de familie si cica am tensiunea mare... aveam 141 cu 79 ceva de genul dar mi se pare asa ciudat ca eu tot timpul am tensiunea mica.. si in sarcina am avut-o mica mica ca se mirau ca n pic jos si ametesc..
acuma nu stiu care ar fi cauza. e drept ca veam emotii ca am crezut ca-mi tine teoria chibritului ca n-am mai fost pe la ea de 1 an si 7 luni, si plus ca nu l-am inscris pe David la ea... acuma nu stiu ce sa zic.. chiar o am asa mare??
mai sunt si kg astea multe

sfatul ei a fost sa mananc fara sare, desi eu ce gatesc gatesc fara sare.. ar trebui si eu sa elimim bunatatile se pare
luni merg la maternitate sa-mi fac analizele, is curioasa cum mi-e glicemia.. sa n-am si eu probleme de astea ca ale lui jess
tare ma tem ca de data asta va trebui sa tin si eu regim, nu sarat nu dulce, nu doar sa am grija ce pap

noroc ca are si dr ginecolog tensiometru si o sa imi iau si la ea de fiecare data cand merg.

profit si eu de weekendul asta cu ziua lui Gea, si apoi nasol de tot
numai ca Gea io nu stiu cum o sa facem noi, ca mami nu vrea sa ramana peste noapte cu David iar mama lui Flaviu nu stiu... noi incercam dar daca nu vrea nici una sa stea cu el... probabil ca-l trimit pe Flaviu doar
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui dorutza:
Gea (15 mar 2013)