View Single Post
  #1169 (permalink)  
Vechi 09 dec 2009, 19:32:59
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
buna seara slabutelor
ce mai faceti voi?
eu nu am mai fost de mult pe aici, am fost foarte ocupata,..........
mi-a venit fratele din Spania sambata, si am avut tot felul de mese festive, si pregateli ca i-a dus pe parintii mei cu el in vizita, si astfel am pregatit tot felul de bunatati (paine de casa, cozonaci, palanete, prajituri), si am avut o groaza de dulciuri si ciocolata mea preferata.......am macat in prostie, am tinut cateva zile SB si a fost foarte bine, cantarul scadea bine pana aproape de 62, apoi am dat iama in prajitura, cozonac, ciocolata.....cred ca ajungeam la vreo 4000 calorii/zi........si acum a dat peste mine o raceala de toata frumusetea cu gat inflamat si dureri de cap groaznice.................
azidimineata nu era rau cantarul , aveam iar 63 si un pic, insa sunt tare dezamagita de mine, nu stiu unde mi-e vointa si de ce as manca ciocolata si bunatati in prostie........sper ca de maine sa revin la dieta si sa fac iar sport
Sper sa-ti treaca raceala ,si pe mine m-a pins putin,dar mi-am facut un ceaiutz cald,si mi-a mai trecut...
Eu de sarbatori sunt sigura ca voi manaca peste 4000kcal..dar dupa ma apuc iar de sb...
E totusi bine ca nu ai pus mult,eu daca mananc 2 zile pff sau o saptamana foarte multe dulciuri pun 2kg ...
La's ca revi u la sb... cu multa vointa,si noroc.ajungi la 60 sau mai putin de 60.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]