View Single Post
  #117 (permalink)  
Vechi 27 iul 2010, 13:41:28
carmentimeea's Avatar
carmentimeea carmentimeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Dieta grupe sange- 01
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei mamici disperate - Carmentimeea

Ceau la voi slabutelor Multumesc pentru urarile de bun venit . Intr-adevar asa mi s-a spus ca trebuie sa incerc sa adopt un stil de viata sanatos. Adica daca poftesc la ciocolata sa mananc doar 2 cubulete nu toata ciocolata, practic dupa ce reusesc sa slabesc cat mi-am propus pot sa mananc si din alimentele care imi sunt interzise dar cu masura. Deocamdata vreau sa tin acesta dieta o luna de zile sa vad cat dau jos, eu am ffff multe kg de dat jos. Am vazut ca mai sunt si printre voi care au dat multe kg jos dar in general predomina fetele care au pana la 15 max 20 kg. Daca o sa vad ca nu merge o sa incerc si altceva. Nu stiu ce sa mai zic sunt destul de disperata pentru ca nu ma simt bine eu cu mine, nu am cu ce sa ma imbrac si orice pun pe mine nu imi sta nicicum. Multumesc pentru incurajarile voastre si imi pun toata speranta ca impreuna cu voi o sa reusesc. Va tuc.
carmentimeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1768 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1251 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 735 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]