View Single Post
  #11722 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 10:19:22
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Dy mama tu esti slabuta cu vechime si ar trebui sa stii ca rez nu apar peste noapte,te citeam ieri si ma gandeam ca sunt tot ca tinein loc sa slabesc eu ma ingrassi nu fac nici excesedar nu murim noi din asta,nu?hai la bataie indiferent de rezultate si incearca sau dc nu poti impuneti sa fi impacata cu tine in fiecare moment al vieti indiferent de cum arati ....Dyenush viata e frumoasa, uneori fff grea iar noi in loc sa ne bucuram de micile placeri pe care ni le ofara ne intristam?haide zambeste trage aer in piept si gandestete la faptul ca esti sanatoasa ca ai langa tine persoane care te iubesc si te sustin in tot ceea ce face si mai gandestete ca tu ca om valorezi de 1000 de ori mai mult decat kg care sunt in plus.........eu stiu ca nu sunt frumoasa ,ca nu sunt fotomodel etc dar stiu ca pot sa ofer celor din jur multe zambete ,multa dragoste ,sunt puternica si atunci cand imi este greu ,nu ma mai lauddar incearca sa te apreciezi mai mult si schimba oglinda aia sa nu te mai aud spunand lucruri urate despre tine......ei nu stiu dc ma facui bine inteleasa dar cineva imi perturba ideilee cu mii de intrebari ..........noi te iubim
Draga de tine!
Te facusi inteleasa, stai linistita
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]