Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11721 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 10:16:05
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dy mama tu esti slabuta cu vechime si ar trebui sa stii ca rez nu apar peste noapte,te citeam ieri si ma gandeam ca sunt tot ca tinein loc sa slabesc eu ma ingrassi nu fac nici excesedar nu murim noi din asta,nu?hai la bataie indiferent de rezultate si incearca sau dc nu poti impuneti sa fi impacata cu tine in fiecare moment al vieti indiferent de cum arati ....Dyenush viata e frumoasa, uneori fff grea iar noi in loc sa ne bucuram de micile placeri pe care ni le ofara ne intristam?haide zambeste trage aer in piept si gandestete la faptul ca esti sanatoasa ca ai langa tine persoane care te iubesc si te sustin in tot ceea ce face si mai gandestete ca tu ca om valorezi de 1000 de ori mai mult decat kg care sunt in plus.........eu stiu ca nu sunt frumoasa ,ca nu sunt fotomodel etc dar stiu ca pot sa ofer celor din jur multe zambete ,multa dragoste ,sunt puternica si atunci cand imi este greu ,nu ma mai lauddar incearca sa te apreciezi mai mult si schimba oglinda aia sa nu te mai aud spunand lucruri urate despre tine......ei nu stiu dc ma facui bine inteleasa dar cineva imi perturba ideilee cu mii de intrebari ..........noi te iubim
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #11722 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 10:19:22
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Dy mama tu esti slabuta cu vechime si ar trebui sa stii ca rez nu apar peste noapte,te citeam ieri si ma gandeam ca sunt tot ca tinein loc sa slabesc eu ma ingrassi nu fac nici excesedar nu murim noi din asta,nu?hai la bataie indiferent de rezultate si incearca sau dc nu poti impuneti sa fi impacata cu tine in fiecare moment al vieti indiferent de cum arati ....Dyenush viata e frumoasa, uneori fff grea iar noi in loc sa ne bucuram de micile placeri pe care ni le ofara ne intristam?haide zambeste trage aer in piept si gandestete la faptul ca esti sanatoasa ca ai langa tine persoane care te iubesc si te sustin in tot ceea ce face si mai gandestete ca tu ca om valorezi de 1000 de ori mai mult decat kg care sunt in plus.........eu stiu ca nu sunt frumoasa ,ca nu sunt fotomodel etc dar stiu ca pot sa ofer celor din jur multe zambete ,multa dragoste ,sunt puternica si atunci cand imi este greu ,nu ma mai lauddar incearca sa te apreciezi mai mult si schimba oglinda aia sa nu te mai aud spunand lucruri urate despre tine......ei nu stiu dc ma facui bine inteleasa dar cineva imi perturba ideilee cu mii de intrebari ..........noi te iubim
Draga de tine!
Te facusi inteleasa, stai linistita
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #11723 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 10:31:36
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

EU am chef dar n-am ce face)
Dar de ce ai hotarat asa?Ai pofta de sandwich-ul ala, sau de ce?
Eu imi iau mereu pachet la mine, astazi trebuie sa fac cumva sa ma mentin in limita caloriilor si neaparat sa bag sport deseara. E ziua contabilei azi, a organizat o mas apt la 12, trebuie sa vad cum ii insel, cum iau o data de ici o data de colo si gata.....Am mai incercat eu sa refuz complet dar ei sunt cu insistentele, te fac sa te simti si prost la un moment dat ca unul insista si restul se uita la tine cu o fata....
Da, imi e pofta si nu e complet nesantos - sunt chiftelute de naut cu humus, lipie si niste rosii cu patrunjel. Plus ca am mancat si ieri si alaltaieri ce vroiam azi si am zis sa mai diversific putin.

Te fofilezi si incerci sa manaci proteine si maxim o prajiturica. Si cand mananci prajiturica ai grija sa te vada si atunci nu mai are ce sa iti reproseze . Si pachetul ti-l lasi pentru maine
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #11724 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 10:40:09
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


EU am chef dar n-am ce face)
Dar de ce ai hotarat asa?Ai pofta de sandwich-ul ala, sau de ce?
Eu imi iau mereu pachet la mine, astazi trebuie sa fac cumva sa ma mentin in limita caloriilor si neaparat sa bag sport deseara. E ziua contabilei azi, a organizat o mas apt la 12, trebuie sa vad cum ii insel, cum iau o data de ici o data de colo si gata.....Am mai incercat eu sa refuz complet dar ei sunt cu insistentele, te fac sa te simti si prost la un moment dat ca unul insista si restul se uita la tine cu o fata....
Sari peste pranzul tai si mananca cu ele.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #11725 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 11:08:47
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dienush iar te bat!!!! Ascunde cantarul ala!!!
Hai sa iti zic o faza.. la mine arata cantarul cu plus cu o saptamana inainte de rusi, pe bune! Deci eu tind ca cred ca asta e cauza..
Zi-mi tu acuma.. are rost sa iti strice ziua un amarat de cantar? Nu suntem sclavele lui, ce Dumnezeu! Eu de asta mi l-am si ascuns ca mereu ma urcam dimineata pe el.. Daca tu te simti mai usoara, asta e important.

O zi minunata!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #11726 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 11:33:02
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Da, imi e pofta si nu e complet nesantos - sunt chiftelute de naut cu humus, lipie si niste rosii cu patrunjel. Plus ca am mancat si ieri si alaltaieri ce vroiam azi si am zis sa mai diversific putin.

Te fofilezi si incerci sa manaci proteine si maxim o prajiturica. Si cand mananci prajiturica ai grija sa te vada si atunci nu mai are ce sa iti reproseze . Si pachetul ti-l lasi pentru maine
Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul

Sari peste pranzul tai si mananca cu ele.
Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Dienush iar te bat!!!! Ascunde cantarul ala!!!
Hai sa iti zic o faza.. la mine arata cantarul cu plus cu o saptamana inainte de rusi, pe bune! Deci eu tind ca cred ca asta e cauza..
Zi-mi tu acuma.. are rost sa iti strice ziua un amarat de cantar? Nu suntem sclavele lui, ce Dumnezeu! Eu de asta mi l-am si ascuns ca mereu ma urcam dimineata pe el.. Daca tu te simti mai usoara, asta e important.

O zi minunata!
Sa traiti, am inteles!Urmeaza sa fiu chemata la masa si sigur vom servi mici+cartofi prajiti......O scot cumva la capat....
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #11727 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 11:39:05
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul





Sa traiti, am inteles!Urmeaza sa fiu chemata la masa si sigur vom servi mici+cartofi prajiti......O scot cumva la capat....
Dy ce as papa si eu un miccartofi nu dar restul as topii ,asa imi e dor de un pic de gust de mancare romaneasca chiar dc are ff multe caorii.........auzi eu cred ca dc papi un mic si gusti niste carofiori nu se intampla nimic ,haide blondinel gusta si in rest baga un iaurt mare
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #11728 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 11:42:33
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Diana,

Eu una stiu ce inseamna sa te simti dezgustata de propriul corp, chiar daca nu ai zeci de kg in plus, iar asta sa-ti guverneze in totalitate ziua sau chiar viata. Insa ajunsesem intr-un punct la un moment dat in care mi-am dat seama ca am de ales fie sa fac ceva concret si cu rabdare, fie sa nu ma mai lamentez daca nu schimb ceva.

Si motivele financiare sunt un impediment, insa o dau ca exemplu pe Codruta, care are o situatie similara, insa demonstreaza ca totusi se poate.
Taratele de ovaz posibil sa fie cam cat biscuitii -nu stiu ca de-astia nu consum, stiu ca tu ai zis ca nu consumi zilnic, dar chiar si asa, negrese etc , totul se aduna -si te vor tine si satula, si mai mult timp. Incearca pe cat posibil sa mananci legume, pentru ca sunt extrem de importante in dieta; daca faci o ciorba asta te tine iar cateva zile...etc etc.

Si cel mai important, asuma-ti faptul ca daca nu mananci corect suficient timp, nu vei intra in procesul de slabire...pentru a pierde 1 kg trebuie sa consumi in jur de 7000 de calorii, deci fii realista si incearca sa controlezi senzatia de esec atunci cand nu vezi scaderea pe cantar, trage aer in piept si propune-ti ca urmatoarea masa sa fie mai buna, pas cu pas.

Azi alege micii, fara cartofi prajiti.

Te pup si hai ca suntem alaturi de tine, ai insa rabdare, rezultate notabile fara multa munca nu exista!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #11729 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 12:03:35
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Diana,

Eu una stiu ce inseamna sa te simti dezgustata de propriul corp, chiar daca nu ai zeci de kg in plus, iar asta sa-ti guverneze in totalitate ziua sau chiar viata. Insa ajunsesem intr-un punct la un moment dat in care mi-am dat seama ca am de ales fie sa fac ceva concret si cu rabdare, fie sa nu ma mai lamentez daca nu schimb ceva.

Si motivele financiare sunt un impediment, insa o dau ca exemplu pe Codruta, care are o situatie similara, insa demonstreaza ca totusi se poate.
Taratele de ovaz posibil sa fie cam cat biscuitii -nu stiu ca de-astia nu consum, stiu ca tu ai zis ca nu consumi zilnic, dar chiar si asa, negrese etc , totul se aduna -si te vor tine si satula, si mai mult timp. Incearca pe cat posibil sa mananci legume, pentru ca sunt extrem de importante in dieta; daca faci o ciorba asta te tine iar cateva zile...etc etc.

Si cel mai important, asuma-ti faptul ca daca nu mananci corect suficient timp, nu vei intra in procesul de slabire...pentru a pierde 1 kg trebuie sa consumi in jur de 7000 de calorii, deci fii realista si incearca sa controlezi senzatia de esec atunci cand nu vezi scaderea pe cantar, trage aer in piept si propune-ti ca urmatoarea masa sa fie mai buna, pas cu pas.

Azi alege micii, fara cartofi prajiti.

Te pup si hai ca suntem alaturi de tine, ai insa rabdare, rezultate notabile fara multa munca nu exista!
Buna, Anca, draga mea!
Citind mesajul tau imi dau seama ce absurda sunt uneoriSerios....Absurda si nerabdatoare, pretentioasa si irationala. Da, stiu ca ai dreptate. Pe Codruta si nu numai pe ea, mai sunt cateva slabute ambitioase pe aici, le urmaresc zilnic jurnalel si ma minunez de ambitia lor. Stiu ca si eu sunt ambitioasa si am vointa,dar uneori "calitatile" enumerate mai sus troneaza

Am mancat 2 frigarui cu ceva carne (banuiesc ca a fost si de porc pe acolo,desi am nimerit si cateva bucatele de piept de pui), ardei,ceapa + 10-12 paie de cartofi prajiti, maxim 12 au fost, din aia din comert congelati si prajiti, sunt usori, ma gandesc ca nu au fost asa mult la cantar. O sa incerc sa aproximez cumva +o bucatica de TiramisuDeseara urgent Tae-bo+shred, ca aseara.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #11730 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 12:04:31
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Dy ce as papa si eu un miccartofi nu dar restul as topii ,asa imi e dor de un pic de gust de mancare romaneasca chiar dc are ff multe caorii.........auzi eu cred ca dc papi un mic si gusti niste carofiori nu se intampla nimic ,haide blondinel gusta si in rest baga un iaurt mare
Tu,Niculi, sa stii ca eu nu ma dau in vant dupa mici, nu sunt tocmai preferatii mei Frigaruile, in schimb, da, si asta ammancat
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole