View Single Post
  #11768 (permalink)  
Vechi 29 apr 2015, 16:37:46
cristy28's Avatar
cristy28 cristy28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Eu am facut sport pana acu vreo doi ani, mergeam la sala zilnic ptr aerobic si fitness pana cand m am ales cu o problema la un umar.Nu mai am voie sa fac activitati ce implica greutati, ca de la ele mi se trage.Am facut fizioterapie, sunt bine acum dar o mana nu o pot ridica normal.Am ales walking ptr ca lucrez mai mult cu picioarele, mi se pare destul de solicitant si mi e usor sa l fac tinand cont ca am antrenament.Insa, cand fac sport arat mult mai bine desi cantaresc mai mult(posibil muschiuleti).Sunt mica de statura , nirmal ar trebui sa am 46 kg?Cel mai bine imi e pe la 51,52 deci as vrea in vara asta sa le am si cred ca asa va fi.Adica sper si eu sa fiu cum eram pana m am lasat de sport.
Astea din urma sunt cel mai greu de dat dar nu ma grabesc, imi vin toate hainele si sunt pe drumul cel bun.
Off, ma duc sa iau baiatu de la fotbal, bag somonu la cuptor si apoi cursuri pana tarziu...
Va pup pe toate si ne auzim pe maine.
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
michellabfirst (29 apr 2015), Mihaela1006 (29 apr 2015)