View Single Post
  #11824 (permalink)  
Vechi 30 apr 2015, 19:24:39
cristy28's Avatar
cristy28 cristy28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Fetelor,eu ma gandesc ca poate cartea asta e ptr faza 2,ca mie cam asa imi suna,ceva de mentinere mai mult decat de slabit.
NU stiu de ce am ramas noi cu ideea ca fara struguri si banane,banana verde are ig mediu,strugurii la fel,deci pot fi mancate ca mic dejun sau cina fara probleme;la fel cred despre orice fruct,chiar si pepene,Michella
TRebuie sa variem mult,sa ajungem sa ne cunoastem atat de bine incat singure stim ce ne avantajeaza si ce nu.De exemplu,eu daca mananc fructe seara,m-am lins pe bot de grame minus la cantar;daca mananc mai consistent seara..la fel. Cel mai bine slabesc cu carbo dimineata, PL la pranz si PL seara dar mancaruri usoare,gen peste, piept de pui,salata de ton etc.
Cu dulciurile,cat de conforme ar fi nu slabesc deloc dar de regula ma mentin.Asa ca dupa ce ating scopul,ma pun pe gatit dulciuri monti dar cu masura insa combinatiile de alimente raman de faza 1.
NU stiu daca ati inteles ceva dar incerc si eu sa va dau idei
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
michellabfirst (30 apr 2015), RaluR (14 mai 2015), VentoFreddo (30 apr 2015)