View Single Post
  #1185 (permalink)  
Vechi 12 feb 2020, 10:33:07
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
salutare,
meniul ca de petrecere ieri adica
-3mici+gratar porc +10cartofiori +2 felii paine+sal varza
-prajiturele
si s-a dus dieta pe ieri
-cina-putina slanina cu mustar si 2 feliute ardei

deci declar ziua de ieri pierduta , cheat meal sa fie zic ...ca mi-adusei aminte cum zicea Fluturas la concursul ei pe care candva il tineam bine..ar tb sa ma recitesc la ce faceam acum cateva luni pe acolo ....

azi
md-banana (cat mai verde ca face bine la gastrita)+1 iaurt mic grecesc +2 grisine grau integral
g-1 iaurt mic grecesc
p-gratar+salata
c-bors peste

o zi buna
Buna si in casuta ta,

Si cum am venit direct pe mici mi-au picat ochii Vreau si euuuuu
Hai ca nu a fost de speriat ce-ai mancat ieri. Ca si calorii nu cred ca ai depasit 1300-1500. Combinatia de cartofi, paine si carne nu a fost stralucita dar... Atat timp cat nu-ti faci din aceste abateri un capat de tara, n-o sa te afecteze nici la cantar. Cel putin la mine functioneaza chestia asta. Daca ma simt foarte vinovata pentru ce-am gresit, sigur apare si la cantar. Daca trec peste minimizand abaterea, nici la cantar nu apare. Bine, discutam de abateri nu deja regula
Sa ai spor azi, sa te tii de meniu
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui lonely:
adinico (12 feb 2020)