View Single Post
  #11912 (permalink)  
Vechi 01 aug 2012, 19:21:42
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de bebelusha Vezi mesajul
am inceput cu sb, dar am am avut un platou am tinut dukan faza de atac vreo cateva zile-7 cred,,si am dat jos 2.5 kg..acum pap cca destul de corect. la mine tine lai mult de sport decat de dieta..pap si paste, paine, dulce, dar nu exagerez. cum iti spuneam mai devreme, o paleta de paste sau 2-3 buc de cioco la cafea, paine 2 felii max dim, dar de-obicei nu o mananc, em exclus-o din alim.
nu pap seara dupa ora 6 decat ciorba sau supa fara paine sau smantana- cand mi-e foame.
nu combin aiurea alim ca ma umfllu la burtica
Citat:
Anterior postat de bebelusha Vezi mesajul


Las ca nu ai imbratinit, e normal sa pocneasca na..fa miscaril modificate, nu sari prea tare, pana de obisnuiesti, daca tot te dor si iti fac probleme, trece pe ceva mai usor, low impact gen slim in 6, start walking. sau cardio usor(este un program de south beach care are si cardio low impact).
Dietele slabe in carbo sunt bune. Eu nu prea pot sa le tin, nu ies afara deloc si mai am si fructe,lapte.

Da, am sa o iau mai incet...pana ma reobisnuiesc. Sport intens nu am mai facut de 1luna si chiar se simte.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]