View Single Post
  #11918 (permalink)  
Vechi 02 mai 2015, 17:09:43
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Buna Emi
Eu am mancat doua zile la rand somon si parca mi s aluat Dar parca heringul ala al tau il vad intr o salata cu ceapa si masline Poate maine.
Cum e salata cu ciuperci fripte?
Eu azi am mancat taboulé de quinoa, doua bucatele de camembert (50gr) si un ficatel de pui fript.Nu era in plan dar am facut pt ai mei si am gustat unul.Stiu ca Monti interzicea ficatul de pui candva.Tu ce zici?
Sportul bata l vina Si eu trag in fiecare zi de mine sa l fac E greu pana te apuci ca apoi iti vine cheful
Sa stii ca imi era pofta chiar de somon,dar cum pe aici au fost inchise magazinele vreo 2 zile nu am avut de unde sa cumpar,si m-am multumit cu fileurile astea,sarate foc,afumate si tinute in ulei de masline.Bune,pt ca nu am mai pus sare in salata,avocado si cicoare si s-a echilibrat cumva.Maine poate gasesc somonmi s-a pus pata.
Da,il interzicea pt ca are componente egale de glucide,grasimi si proteine,cam ca laptele..Eu nu ma omor cu ficatul,dar am mai mancat cand imi era pofta,facut la cuptor cu vin si ceapaO data la cateva luna nu e bai,am considerat mereumai ales la noi,cele care am trecut de 2-3 luni de Monty..
Ciuperci din conserva taiate,fripte,rasa putina branza deasupra si alaturi salata verde
Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul

Inseamna ca am uitat. Intre timp nici morcovii fierti nu mai sunt interzisi.
Am pus la inmuiat naut, maine imi fac ceva cu naut.
Zilele astea am mancat conform, azi m-am delectat cu mamaliga cu burduf. Am nevoie de un cap limpede, daca visez la mamaliga unde ajung?

Va doresc o seara frumoasa :*
Da chiar nu mai interzice nimic Monty asta?Pai ce dieta mai e aia in care nu simtim un pic de suferinta?
Mamaliga mamaliga,sau..deaia de tarate?Eu mai am putin si fac saptamana de conforma,asa ca pe luni,dupa ce ma cantaresc,imi acord si eu un pranz abatere..tre sa ma gandesc bine ce vreau..mamaliga cu branza parca nu suna rau,mai ales ca mi-am cumparat feta acuma,care e identica cu telemeaua noastraDepinde de cantar..ce imi arata.Daca am scadere imi permit abatarea,daca nu..nu!
Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Si daca e sa ne luam dupa ultima carte, avem voie si paste cu carne, si fructe dupa masa Pl... Dar eu zic ca si Emi, mai bine varianta veche, cumai multe restrictii ca e mai bine.
Mamaliga cu branza Am sa mananc cand ma duc in Ro la cumnatii mei.Au capre si fac o branza de te lingi pe degete
A innebunit lupul
Daa..uite cum ne dam la releAcu toate cu mamaliga in gand..pai vad ca la cicoarea sau spanacul meu nimeni nu se indeamna

Peste juma de ora merg la plimbarea de o ora la mare,si cand vin acasa imi fac abdomene,flotari,inca vreo 20 min de exercitii fitness,gata cu leneveala.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
cristy28 (02 mai 2015), michellabfirst (02 mai 2015), Mihaela1006 (02 mai 2015)