View Single Post
  #11956 (permalink)  
Vechi 05 ian 2013, 16:25:56
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Acum m-ai facut sa plang!!!! Departarea e grea si pt parinti si pt copiii!!!! Pt parinti este sufleteasca,pt ca nimic nu poate fi mai dureros decat lipsa copiilor! Pt copii este si sufleteasca dar si fizica.......au nevoie de ajutorul parintilor in toate etapele vietii lor........casatorie,sarcina,copiii!!!!!! Nu vreau sa imi inchipui ce va face fata mea cu micutza cand va termina concediul de maternitate!!!!!In Anglia e de 9 luni......la sf lui martie il termina! I-am zis sa imi lase fetita aici,dar nici nu concepe sa plece fara ea!!!!!! O inteleg foarte bine..i-as opri inima aici.....deci iar ajung la acelasi rezultat........Vai de tarisoara noastra........ca ne desparte de ce avem mai scump pe lume!!!!!!!!!
O sa-i fie f greu dar sunt de mii de ori conditiile mai bune ca in Ro,o sa aiba prioritate la o cresa,sa nu o lase cu bona acasa,eu nu prea am increderemai bine intr-o colectivate ,au grija de ei........eu muncesc cu sotul (e antrepenor )si am zile cand ma trezesc dimi la 7h si termin treaba seara la 22h,dar bucuria ca seara vin acasa si imi strang fetele in brate ,le dau eu ceva sa pape si le spal ma fac sa uit de toate........eu cand am plecat din Ro a fost oribil pt ca am ajuns intr-o lume toatal diferita ,nu stiam limba(nici acum nu vb f bine dar ma descurc pe unde merg)sotul la munca toata ziua ,eu doar cu fetele acasa ,Rozi cat de greu mi_a fost este si acum pt ca dc ar fi mama doar sa-mi duca fetele la sc si sa le ia seara as avea o grija in minus ,dar bine ca suntem sanatosi ,restul e apa de ploaiele facem fata cu brio chiar si cand simtim ca picam de obositi........un copil dc nu-i cu parinti lui parca ii lipseste fericirea din ochisori
De tara nici nu vreau sa vbimi lasa un gust amar totul,de la oameni de rand care aleg niste.....pt o punga de faina,oameni fara nici un pic de cultura hotarasc viitorul tinerilorpoliticieni care se bat pt un covrig mai bun,e dezastru pt noi plecam din cauza lor
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
losefat (05 ian 2013), penny (05 ian 2013), rozica1965 (05 ian 2013)