View Single Post
  #1196 (permalink)  
Vechi 14 feb 2020, 11:11:59
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
buna dimineata!
meniul l-a respectat domnia mea foarte bine, ieri pestele a domnit in farfuria mea si a domnit bine zic ca s-au mai dus 300gr ; am avut un flash cand am vazut un cremsnit intr-o vitrina si eram pe punctul sa comand dar m-am redresat ca m-am gandit cum spun eu ca gata, fac si dreg, si o trantesc pe meniu cu cremsnit si apoi avusesem sapt asta dulce la meniu deja, am stat si-am cantarit ....mi-a fost rusine , am renuntat

gata aniversarile, sper ...o astept pe a mea mai am 3 saptamani sa intru la gasca de 45 si sa intru in niste hainite pe care acum nu indraznesc sa le incerc...

meniu azi :
md-banana
g- 300iaurt +40 gr grisine
p-bors peste - ultima portie ...cred ca as manca bors de peste non stop ... de la zodie imi se trage
c-piept rata +legume
va si va doresc weekend fain!
Happy Valentine's day!

Si felicitari pentru vointa! Stim cum e sa poftesti, trebuie doar sa astepti sa vezi cine invinge in creier: dorinta de a manca atunci pe loc sau mustrarile de constiinta ca se duce pe apa sambetei tot ce-ai cladit in saptamana respectiva
De-aia mi-am stabilit eu o zi de trisare, ca pot mai usor sa pacalesc creierul cu "mananc sambata". Si de multe ori pana sambata nu mai vreau respectiva chestie
O zi ferita de ispite si un weekend asa cum ti-l doresti!
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lonely:
adinico (14 feb 2020), lidiuta (15 feb 2020)