Subiect: Jurnal diana87
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 23 aug 2012, 17:26:48
diana87's Avatar
diana87 diana87 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iul 2011
Locaţie: Ayamonte, Spania
Dieta: dieta personalizata
Date: 165cm, 57kg
Mesaje: 312
Aprecieri acordate: 608
Am fost apreciat(a) de 218 ori in 159 mesaje
Implicit Re: Jurnal diana87

Citat:
Anterior postat de mariaruxandra Vezi mesajul
Neata !
Am trecut putin pe la tine .Am vazut ca esti on . Stiu cum este sa nu ai chef , eu chiar dezactivam involuntar alarma , devenise un reflex -adica pur si simplu nu mi aminteam si spuneam ca n-a sunat sau mai stiu eu ce . Dar nu trebuie sa stai prea mult pe ganduri , chiar daca nu ai chef ,te ridici din pat te imbraci si te duci . Faptul ca iti doresti sa mai dai jos pana la ziua ta e un motiv in plus .Hai ca reusim noi impreuna , cu putina vointa . Gandeste te si la altfel de activitate poate rutina asta , bat-o vina, te-a facut sa ti pierzi entuziasmul . Ia o usor , nu te duce in fiecare zi pentru ca va parea o obligatie si nimanui nu ii placesa faca ceva silit . Gandeste te ca intr o saptamana sa mergi de 3 ori si alergi tu zilele cand ai chef. Dupa ,poate o sa vrei sa te duci mai des succes
mersi mult de incurajari..asa vreau sa fac pt ca virgula cum am ceva timp de gand nu fac sport nu e bine sa fortez,dar ma cunosc si daca incep sa ma trezesc o sa o fac in fiecare dimineata asa sunt eu,daca nu o sa fac o zi ma simt vinovata..imi adun toate foartele pentru luni dimineatasper sa ma duc la alergat..adevarul e ca atunci cand alergat aveam energie..acuma sunt atat de molesita si mereu irascibila,ma enervez din orice iar uneori fara pofta de viata,poate o fi si din cauza problemelor care mai apar ca na fara ele nu se poatedar sunt sigura ca reusesc sa ma apuc din nou de treaba..iti multumesc de vizita si ma bucur ca tu deja te-ai apucat de sport..sa nu uiti nici de alimentatie,sa fie cat mai sanatoasa si incearca sa introduci cat mai multe legume,fructe,cereale integrale...si plus sport o sa vezi cum se duc kg..si desigur sprijinul nostru...o zi frumoasa si multi pupicei
diana87, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2178 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1404 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]