View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 05 sep 2012, 14:12:39
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit re: Jurnal ramonika71 - Hop si eu IN LUPTA CU KILOGRAMELE!

Citat:
Anterior postat de ramonika71 Vezi mesajul
Si eu am fost total nehotarata cand am inceput acest jurnal. Nu stiam ce titlul sa-i dau, nu stiam cum sa incep povestea mea (pentru ca fiecare dintre noi are o poveste), nu stiam daca cineva se va uita in el (si credeti-ma chiar imi doream si speram cu disperare ca cineva sa citeasca si bietul meu jurnal). Dar, astazi, m-am hotarat! Ce atata amanare. Gata! Nu sunt singura si nici singura care are o problema de genul asta. Suntem multe si trebuie sa ne incurajam reciproc pentru ca daca avem soti buni (cum am si eu) acasa, ei nu ne vor ajuta niciodata pentru ca ei ne iubesc neconditionat, indiferent cum aratam, pentru ca s-au indragostit atunci, candva de sufletul nostru. Si credeti-ma sufletul meu chiar are 165 cm si 55 de kg, iar dimensiunile...sunt chiar perfecte : 90/60/90. Ce sa mai! D-aia ma iubeste toata lumea! Si doar d-aia sunt vesela. Si voi la fel fetelor! Pentru ca cine este mai plinut are o pofta nebuna de viata, de dragoste, de copii, de frumos, de ras si doar cateodata...mai este si trist. Am dreptate?
Ce problema ai? Ce problema avem noi,cele care suntem mai ''gabarite depasite'' asaaaa.....??? Cred ca este o conceptie gresita......cred ca e normal sa ingrase toate alimentele alea nesanatoase,dulci ,grasimoase,unsuroase.....Normal ca ingrasa!!!!!!
Cred ca cine nu se ingrasa din ele are o problema,lor nu le reactioneaza bine ceva din organism!!!!! Ce zici,nu gandesc bine?
Hai,ca sper ca te-am imbarbatat acum,nu?
__________________