Subiect: Skinny me. ;)
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 26 iul 2013, 20:37:01
040489's Avatar
040489 040489 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2012
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: dieta sanatoasa :)
Date: 171cm, 73.5kg
Mesaje: 317
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 209 ori in 170 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

Citat:
Anterior postat de Beldiman Vezi mesajul
Stai linistita,nu ma supar,chiar imi place sa fiu corectata deoarece asa ajungi pe drumul cel bun,invatand din greseli. Bineinteles ca imi plac salatele,numai ca bate vantul la mine in frigider,mama fiind plecata pentru cateva zile,dar de maine promit ca o sa am salata cu rosii si castraveti la pranz si la cina.
Gustarile pot contine un fruct,nu? Sau un iaurt? Nu prea mananc de obicei intre mic dejun si pranz,doar intre pranz si cina,atunci vine foamea si mi-o potolesc cu un mar sau prune deobicei. Sincer,m-am cam speriat cand am vazut 1197 de calorii,mi se pare mult,nu crezi?
Si mie mi se par putine atatea calorii. Esti in perioada de crestere, poate ai nevoie de mai multe, 1500. daca faci si sport, sigur vei slabi incet,dar sigur.Eu nu am timp in timpul saptamanii sa gatesc, de aceea in week-end imi pregatesc gustarile. De exemplu, pun faina de mei si tarate de grau, putina sare sau sirop de stevie(daca vreau ceva dulce) si apa. Las 20 de min la umflat. Din aluat, fac mici biscuiti pe care ii bag la cuptor pt 20-30 de min. II servesc ca si gustare. Da, merge si un fruct sau iaurt, dar si seminte,nuci si migdale. eu vorbesc acum din dieta mea . te anunt daca reusesc sa slabesc cu ea .
040489, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 731 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui 040489:
VAmedeea (26 iul 2013)