View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 24 sep 2014, 09:51:28
fecian's Avatar
fecian fecian este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mai 2010
Locaţie: Eindhoven, Olanda
Vârsta: 43
Dieta: fara dulciuri, multe legume si fructe, carne de 2 ori pe saptamana
Date: 163cm, 73.2kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit fecian

Buna dimineata!

Din cauza ca nu voi putea participa oficial la concurs, imi voi pune in plan sa fiu o concurenta neoficiala.

Asa ma voi inspira, de pe margine, cu motivatie

Azi raportez si eu o mini-scadere in greutate, dar stau si ma gandesc ca totusi cantarul asta al meu nu prea detecteaza diferente de 1-2 kg.... Anyway, ma iau dupa el, caci nu prea am alte solutii.

In ultimul rand mi-am readaptat un pic meniul de dimineata, pentru ca nu aveam suficiente fibre in alimentatie, astfel ca in fiecare dimineata am un bol de lapte cu cereale (taratze de ovaz si amestec de seminte (chia, canepa, susan, linte, dovleac si seminte de floarea soarelui)) + o lingurita de miere... pur si simplu delicios. Plus un beneficiu fantastic: tranzit in fiecare dimineata!!! Ma simt super!

La pranz a ramas cam la fel : salate (ori de ton, ou, etc) + o supa. Dar cred ca renunt la supa ca e cam cu amidon.

Seara o salata/ sau carne la cuptor + o salata ushoara.


Sport nu imi mai pot permite chiar ca inainte, asa ca fac micro antrenamente la fiecare ora (genoflexiuni, sarituri , jumping jacks, lounges...) insa imi lipsesc cele pentru abdomen....

Cam atat deocamdata.

Intru in concursul cu mine insami cu scopul de a scoate cateva kg de pe mine (sper sa ajung pana de Craciun sub 69 kg).

Asa ca prima zi de concurs: 73,6 kg.

Ne auzim peste o saptamana!

Va doresc ce imi doresc si mie: slabire ushoara si eficienta si mai ales sanatoasa!!!



Inceputul e greu... restul vine de la sine
__________________
Jurnalul meu
fecian, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.