View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 08:07:51
monamaria's Avatar
monamaria monamaria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2010
Locaţie: neamt, Romania
Vârsta: 46
Dieta: rina
Date: 175cm, 96kg
Mesaje: 294
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 5 mesaje
Smile Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria

salut din nou.....azi e a 5 a zi de cind am inceput....si nu m-am abatut de la regula....doar 2 plicuri de jacobs 3 in 1 clasic pe zi(50 calorii/buc)...dar in rest doar gratar si lactate 0,2%grasime....cu 2 sapt in urma imi luasem o pereche de blugi foarte strimti...la picioare sus nici nu reuseam sa pasesc...acum reusesc...tot scot colaceii la burta dar macar pot sa merg cu ei....deci inseamna ca incep sa scad....spre rusinea mea recunosc ca nu am un cintar...dar sapt viitoare voi cumpara unul...si de luni bag legumele(fara carofi,mazare,fasole,)....vreau sa va spun tuturor ca se poate....totul pleaca din cap....eu ajunsesem de mincam dulciuri mai mult cind dormeau copiii sa nu ma vada...adik le lasam si lor o portie...si restul eu.....si acum nu mai vreau...vreau doar sa arat bine...si sa fiu sanatoasa...pt ca un obez niciodata nu va fi sanatos...va multumesc ca sunteti alaturi de mine.....cred ca terapia cu voi ma ajuta f mult.......va pup...o zi buna
monamaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1999 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]