View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 13:55:32
shahla's Avatar
shahla shahla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: nu m-am hotarat
Date: 168cm, 88.5kg
Mesaje: 309
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: shahla 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Citat:
Anterior postat de vica Vezi mesajul
Eu nu-s mare as in interpretari de analize, dar si eu cam 4 ani nu puteam avea copii. Slava Domnului minunea s-a produs(puiutul nostru are 1 anisor) cind asteptam cel mai putin. Sora sotului este mamolog si de asta iti spun ca de problema cu nodulul sa fii foarte atenta, daca trebuie operat mai bine fao inainte de sarcina. Daca ramii insarcinata problemele se dubleaza, si nimic nu dispare din senin! Eu am cautat o groaza de medici ginecologi, tratamente peste tratamente..... si pina la final totul a fost mai simplu decit se pare. In primul rind am incercat sa aduc in ordine hormonii glandei tiroide si hipofiza. Am facut toate analizele la tot felul de virusi, micoplasme, hlamidi, etc.... SI SOTUL LA FEL. si dupa asta totul a fost ok! asa ca iti pot ura doar rabdare multa, si speranta...
Sa va traiasca bebe si sa fiti sanatosi si fericiti cu toii !
Asa se va si intampla , voi mai cere o parere , si revin apoi cu detalii .
Multumesc inca odata pt incurajari !

Citat:
Anterior postat de DrIulia2010 Vezi mesajul
In cazul de fata un cuvant de spus in interpretarea analizelor de mai sus o are medicul ginecolog,daca simti ca nu te-a lamurit suficient poti sa optezi pentru parerea altui dr ginecolog.
Probabil vei repeta analizele in ziua 21.

O zi buna Shahla.
Buna DrIulia ,

Le voi face in ziua 21 si in acelasi timp merg la medicul meu gineco .
Apoi as mai face o ecografie la san sa vad dupa 2 luni care este evolutia !

Te pup si o zi excelenta iti doresc !

PS - Ai vreo veste despre Aida ? Nu am mai intrat demult , e OK ? Merci
shahla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 278 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat