View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 11 aug 2009, 16:09:14
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Le journal d'Anca

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Anca

Valeu, daca aveam toate conditiile pe care le ai tu, cred ca eram cea mai sportiva pe o raza de 2 km

Da si mie imi place lectura, dar o fac seara inainte de somn, fiind un om emotional, mi se imprima tot ce citesc pe creier, si am niste vise super haioase noaptea, combinate cu personaje din carti

Avem si noi un subiect cu zumba, nu stiam ce este dar acum am aflat de la tine



Felicitari Anca, la greutatea ta kg pleaca mai greu, dar nu este imposibil
Tine-o tot asa si vei ajunge la greutatea pe care ti-o doresti

Imi place fontul ales pentru text, este foarte frumos si stilat

Ei vezi, degeaba afli niste lucruri de la cei din jur, pana nu le testezi pe propriul corp nu crezi nici o iota
ma bucur ca te-ai convins si tu ca micul dejun este foarte important

Te mai asteptam la povesti, cand ai timp liber si nu ai ceva de "lecturat"

Pupicei

Sa stii ca asa ma zis si eu knd mi-am luat bicicleta si stepper si greutati etc...o sa fiu cea mai antrenata din tot satul...da' de unde...nu am chef de alea...sunt interesante la inceput si apoi te plictisesti repede de ele...ei oricum..pe bicicleta ma mai sui si io din cand in cand mai fac cate 5 minute in pauza publicitara la ceva emisiune si atata...cred k concluzia e ca sunt lenesa

apropo de citit seara...aveam o profa in faculta care ne ziceam de fiecarre data inainte de examen k ar fi cel mai bine sa invatam seara inainte de culcare pt k atunci iti amintesti dimineata cel mai bine ce ai citit seara..n-am inteles niciodata cum vine asta pt ca la mine nu functiona...dar iata k la tine cel putin se manifesta in vise..interesant

da, e adevarat k la mine kg dispar mai greu decat la cei care au mai multe de dat jos...de fapt kiar asta a fost marea mea neliniste si parca dezamagire knd am inceput acest jurnal...
Felictari tie slabuto...am vazut ti-ai atins targetul...tre sa fie ceva fantastic sa te uiti la tine cu amdiratie in fiecare oglinda pe langa care treci...

poooop

Anca
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]