View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 27 aug 2009, 14:23:40
Vampiritza94's Avatar
Vampiritza94 Vampiritza94 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: nu tin dieta ... mananc orice dar respectand cateva reguli :P
Date: 162cm, 62kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg

shtitzi ce .... o saptamana ( am incercat dieta aia cu lamai dar nu am putut sa o tzin - prea multe lamai-)pe langa acea dieta am renuntat treptat treptat la dulciuri si la paine ...astfel ca dupa o saptamana nu mai simtzeam nevoia aia nebuna de a manca dulciuri sau paine la orice masa ... si acum cand intervine vreo masa ( spre ex cand vine mama de la servici si mananca ) .... imi fac de lucru ...ori merg la caculator , ori citesc etc....si pana la urma cred ca asta e si secretul slabitului - sa reduci putin cate putin din ceea ce mananci - si bineinteles sa faci sport ..... cu toate ca am stat a tzara nuprea am profitat de sptiu...dar am auzit ca un foarte bun exercititu este saritul coardei ... oricum recomand celor care au o varsta apropiata cu a mea sa nu incerce fel si fel de dieta pt ca nu se vor tzine de ele - cu sigurantza - ci sa reduca din consumul zilnic putin cate putin .... dupa o saptamana in care nu am mancat paine ... pur si simplu am fost uimita sa vad ca nu mai sunnt asa dependenta de ea , dar si de dulciuri ....rezultate inca nu au aparut dar sper ca in curand vor fi .... in orice caz va multzumesc tuturor celor care mi-atzi dat sfaturi .... sper sa devin una dintre slabute curand....
Vampiritza94, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 794 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]