Subiect: Jurnal Kittyna
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 11:31:46
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal Kittyna

Citat:
Anterior postat de Kittyna Vezi mesajul
Clar nu exista pastile minune! Sa fiu sincera... le-am luat pentru ca aveam nevoie de ceva care sa ma motiveze sa tin un regim mai strict. Daca dau banii pe ceva, parca nu-mi vine sa mai gust ciocolata sau paine sau mai stiu eu ce-mi face pofta...ma abtin pentru ca sunt la cura. In plus, pentru ca trebuie luate cu 30 min inainte de a manca, nu mai ciugulesc absolut nimic intre mese! Cam pentru asta le-am luat...stiu ca suna ciudat! Si totusi, cu tot cu regim si pastile, dupa doua saptamani cantarul arata 55.5 kg adica poate fi doar eliminarea apei... Stiu ca ultimele kg pleaca mai greu dar sunt cam dezamagita. Chiar nu mai am la ce sa renunt din meniu! Doar nu o sa ma infometez!!!

Mareste timpul alocat sportului,antrenamente mai lungi si mai intense.

Diversifica meniul zilnic,multe legume,salate ca tot e sezonul pe care le poti combina in diferite moduri,fructe proaspete,lactate degresate si semidegrasate,supe/ciorbite de legume fara smantana.Ai grija la branza,contine grasimi multe,sare,incearca sa alegi branza slaba de capra,bivolita,vaca.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 19 aug 2010 at 16:31:27.