View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 14 sep 2010, 13:16:27
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: 3 motive ca sa iubesti berea :))

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Doamne fereste, eu nu zic sa nu fii optimista, si sa-ti permiti cate un rasfat din cand in cand.

Insa aici te contrazic , nu se elimina lichidu cu totul, continutul bogat in calorii se asimileaza si se depune. Si ce este dizolvat in lichid se asimileaza mai repede decat mancarea care necesita digestie indelungata.
eh, daca e asa cum zici tu, ce sa-i spun continutului ala decat depunere placuta ca nu sta mult timp Da, aici am obs cnd cineva consuma zilnic cate o bautura alcoolica de ex tata care bea vin si bere zilnic , e ca un desert pentru el, un pahar d-ala si unul d-ala ca niste gustari, si e atat de slabut si fit la 54 de ani, slabut peste tot, cu exceptia balonului din fata care il face sa para gravid in luna a6-a
Eu nu ma rasfat numa cu chestii alcoolice, d emulte ori cer cocktailur de fructe, si sincer chiar imi plac mai mult decat alea cu alcool...si banuiesc ca astea nu se depun, ca doar is din fructe...
Oricum rtevenind la topic, da, stiu, berea in genere se depune, sia re calorii, destule, dar are efect de ingrasare probabil doar daca e consumata constant ...cel putin asa am obs la dif persoane, nu la mine
Dar are si beneficii, nu?
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat