View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 14 iun 2011, 20:22:18
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu tyzu

Citat:
Anterior postat de tyzu Vezi mesajul
Buna Adina
Pai inainte pot sa spun ca eram inconstienta. bagam in mine aproape 4000 de calorii, Mancam cam 3 felii de paine alba la o masa, unde mai pun ca luam cam 4 mese pe zi si mancam seara tarziu (orele 22-23) dulciuri si foarte rar fructe.
Insa cam de o luna ma incadrez in 1500 calorii pe zi;am cam renuntat la painica, o felie pe zi si asta cam la 2-3 zile, dimineata pap cereale cu lapte/ou fiert + cacao cu lapte (semidegresat) , la pranz si seara (ianinte de ore 19:00)supe/ ciorbe, salate cu, pui/peste la gril/ legume fierte/ mamaliguta cu cascaval de casa.
Ba mai mult de 2 saptamani m-am incadrat la 1000-1200 calorii pe zi, beau ceai verde 2 cani pe zi , ma plimb cam 30 min cu bicicleta pe zi si cam 15 min exercitii . Imi plac fructele si salatele dar nu-mi tin de foame si as "rontai " intr-una Cel mai greu imi e seara, pe la ora 18 cand iau o mica gustarica, dupa ora asta, stomacul meu "tipa " de foame
Citat:
Anterior postat de tyzu Vezi mesajul
Ba da, am uitat sa mentionez. In ultima luna, am slabit 4 kg
Insa as vrea sa slabesc puuutintel mai repede, dar sanatos! N-as vrea sa ma trezesc ca pun inapoi dublu...
Felicitari pentru kg slabite! Pai din cate vad eu, totul e ok cu meniul tau, cu cateva exceptii Ce fel de cereale papi tu la micul dejun?In cacao pui si zahar? Mamaliga ar trebui sa papi mai rar, si sper ca asa faci Iti cantaresti toate alimentele ca sa fii sigura ca atingi 1000 de calorii?
Pai gandeste-te ca asa cum kg nu s-au depus intr-o singura luna, nici nu vor disparea intr-o singura luna Asa ca, take your time and you'll gonna see the results