Subiect: Jurnal just21
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 13:04:18
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: jurnal de autoincurajare..

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul
Buna si bine ai venit!Nu ai mult de slabit,deci nu va fi asa greu,iar cu SB vei slabi foarte repede.Trebuie doar sa lupti pt ceea ce iti doresti si sa nu te mai lasi influentata de ceilalti.Si mie imi spuneau multi ca nu e nevoie sa slabesc desi mai aveam putin si deveneam obeza,insa noi stim cel mai bine ce ne dorim si cum ne simtim mai bine,asa ca explica`le parintilor tai ca vrei sa faci asta pt tine.Probabil ei nu te ispitesc atat din cauza ca li se pare ca esti deja slaba pe cat le este teama sa nu faci ca data trecuta si sa te infometezi.Explica`le ca de data asta vei slabi sanatos,nu te vei mai infometa si poate vor intelege si ei.Mult succes!
Roxii ai perfecta dreptate.Ei nu ma ispitesc neaparat pentru ca sunt "ff slaba" ei mai degraba, in special tati nu mai vrea sa ma vada ca sunt ca anul trecut.Pur si simplu nu ma atingeam de mancare doar ff putin.Trebuie sa recunosc ca am dat in anorexie si de atunci mie putin frica de mancare.Insa am fost si la doctor si mi`a explicat ca nu e bine deloc ce fac mai ales ca eu deja ma confrunt cu probleme de menstruatie si asta e clar un semnal de alarma, dar e foarte greu totusi sa imi revin.Am ramas asa cu frica de mancare.Nu zic ca acum mananc totusi mai bine decat data trecuta dar vreau sa o iau incet cu caloriile pentru ca nici prea mult nu mai pot manca ca mi se face rau..Eh ce sa fac am facut multe prostii anul trecut..Aproape m`am distrus..Noroc cu mami ca m-a oprit la timp!!Iti multumesc foarte mult de primire si incurajare!!
__________________