View Single Post
  #120 (permalink)  
Vechi 17 mai 2017, 06:11:05
Axenya's Avatar
Axenya Axenya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Probabil meniurile sunt facute in functie de buget, sau sunt prost gandite..nu stiu exact. Intr-o sapt. am avut o singura data ciorba, iar salata era doar cea de varza, in rest ne-au dat snitele de pui, pulpe de pui( cu tot cu piele) parjoale moldovenesti, sarmale si gratar de porc, garnitura era intotdeuna din cartof: prajiti, piure sau natur. Aparent, nu pare foarte rau, dar daca stam si ne gandim ca pranzul cu cina semanau foarte mult, ca snitele alea au fost date prin faina si prajite in baie de ulei, pulpele prajite cu tot cu piele, din nou in baie de ulei. parjoalele..cartofi prajiti..piureul care sigur era amestecat cu unt/margarina/ulei... iar salata extrem de mica si doar din varza, dar asta e...fiecare dintre noi tragem ptr bani si timp, ii inteleg...mergem mai departe..
Saptmana asta mi-am propus ca dimineata sa mananc 2 lg de tarate de ovaz, am procedat asa si in trecut, iar rezultatele sunt intradevar ceea ce promite: reduce colesterolul, regleaza nivelul de zahar, regleaza tranzitul si da o senzatie de satietate....ca are proteine, fier, calciu, zinc si nu stiu mai ce...nu cred ca mai are rost sa zic... deci e super bun, plus ca am de gand sa adaug tarata si in mastile mele de infrumusetare .
Acest membru apreciaza mesajul lui Axenya:
adinico (17 mai 2017)