View Single Post
  #120 (permalink)  
Vechi 15 feb 2010, 20:36:46
Poofy Girl's Avatar
Poofy Girl Poofy Girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 feb 2010
Locaţie: Piatra Neamţ, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Criză financiară!
Date: 175cm, 110.8kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 84
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 66 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Citat:
Anterior postat de sunshine Vezi mesajul
eu la cina mananc piept de pui sau carne de vita, indiferent ca zice bitfec sau nu. iar ref la ton, eu imi cumpar ton in suc propriu, scurg zeama, il stropesc cu lamaie si il pap asa
Ton în suc propriu. Asta ar fi trebuit să iau şi eu, probabil. Daaaaaaaaaaaaaaar! Am găsit ton cu chili Am să tremur în timp ce mănânc. Mie îmi place mult aşa - bine, am să-l scurg de ce zeamă e prin el.

Dacă ţi-am zis că m-au apucat poftele de condimente!

---

Annemary, bine ai venit îţi zic, eu sunt tot nouă, ţin dieta de 3 zile şi încă nu m-am lăsat, victorie! Nu că ar fi grea, ba dimpotrivă, doar că sunt foarte pofticioasă. Într-adevăr, calculatorul de calorii şi meniul îţi sunt de un real sprijin. Eu adaug la meniu şi ce activităţi mai acătării am făcut în ziua respectivă, de exemplu ieri dacă nu uitam să-mi scriu meniul ar fi trebuit să adaug la el şi mişcarea făcută urcând scările, de 3 ori chiar, liftul fiind stricat şi eu stând la etajul 10 x( Am consumat ceva calorii!

PS: cine a notat numărul de calorii la diferite tipuri de activităţi: să cerceteze cineva câte calorii se consumă în 50 de minute de mers tensionat. Adică mers prin oraş, pe trotuare numai gheaţă, cu muşchii încordaţi, cu ţinerea echilibrului şi cu vigilenţa la maxim
__________________
"A goal is a dream with a deadline!" (Napoleon Hill)

Ultima luptă cu kilogramele:
START: 04.02.2017 - 121 kg
Target 20.07.2017 - 105 kg
Target 01.09.2017 - 95 kg
Target 01.12.2017 - 80 kg

TARGET FINAL: 01.02.2018 - 75 kg (greutatea de acum 10 ani)

[vechi] Vreau să pot sta din nou picior peste picior! Jurnal de pufoasă
Răspuns cu citat