View Single Post
  #12015 (permalink)  
Vechi 07 mai 2015, 10:39:22
cristy28's Avatar
cristy28 cristy28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Eu sunt cand la 55.5 , cand la 54
Dupa o zi de fructe ,ma bucur sa vad la cantar cu 1 kg.mai putin,pacat ca nu si ramane acolo
Dar in rest nu pot spune ca sunt asa restrictiva in regim,mananc si dulciuri si biscuiti ,dar bineinteles conforme.Mi-e teama sa fiu prea restrictiva sa nu se invete corpul asa
Nu stiu daca rezolvi mare lucru cu zi doar de fructe, kg vine inapoi ptr ca probabil aia e o zi hipocalorica si stim teoria
Nici nu trebuie sa fii restrictiva,asta e si ideea,sa te hranesti sanatos. Eu cred ca ai un nr de kg normal, dar daca tu vrei sa fii mai slaba...Poate ne fortam organismul si el nu mai vrea,sau pur si simplu nu mai poate(ex meu,2 nasteri,40 ani impliniti).Parca pe la Dukan am citit ca se pun niste kg in calcul ptr fiecare sarcina si ptr fiecare 10 ani peste 18,ceva de genul....
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui cristy28:
Alynuta (07 mai 2015)