View Single Post
  #12117 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 13:59:09
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Foarte frumos mananci Emi
Nu cred ca vei reveni la 70 de la o zi neconforma dar cu siguranta te va tine pe loc asa ca, daca vrei sa mai dai jos, tine o pe drum drept


Zi te rog ce e scandurica aia ca nu ma duce capu Wasa, cum zice Emi?

Nici eu nu inteleg persoanele care fac o tragedie din 2-3 kg in plus.Inteleg cele care fac cariera de modeling sau gen, ca e o tragedie si un kg in plus dar in rest chiar nu inteleg.Pai eu cu cel putin 10 kg in plus pe care le am acum, ar trebui sa ma simt obeza.Nu ma simt, nu ma simt bine dar nici o tragedie nu e pana la urma

Pai cred ca asta e si scopul, sa te distrezi, nu? Sau poate nu
Eu nu prea dansez pt ca nu le am cu dansul dar imi place de mor la petreceri


Si tu mananci frumos Cris si vad ca te ai reglat si poti manca
Ia o incet cu noul program pana prinzi miscarile si apoi merge de la sine.Important e sa ti placa.Cum te mai descurci cu invatatul?
Eu ieri am fost la plaja aproape toata ziua si nu m am dat cu crema cum trebuie si m a cam ars soarele.Am si norocul (sau nu) de ma prinde soarele foarte repede si ma innegresc imediat Aseara am cazut franta
Ieri la plaja mi am luat in cutie rosie, salata verde, jambon si wasa si mi am facut sandvis.Foarte bun.Am rezistat la inghetata si la alte cele dar m am scapat la un red bull ca arata asa bine cutia aia aburita
Cred ca nu fac ceva bine, cantarul imi arata un minus de 300gr Cand vad fetele la concurs ca pierd cate un kg (si mai mult) pe saptamana, cred ca eu ceva bine.Dar pe de alta parte stau si ma gandesc ca saptamana trecuta am avut doua abateri si poate ca e normal
Astazi m am luat cu invatatul si masa de pranz a fost 2 mere si masa de seara salata cu somon si avocado.Tre sa mi fac calculul la calorii sa vad ce mai mananc.Cred ca niste cioco peste vreo doua ore daca nu ma ia somnul.Apa cu lamaie si menta beau in nestire, ma intreb unde mai intra.Azi cred ca am baut cel putin 3 litri.
In rest sunt optimista, incerc sa gandesc pozitiv si parca, parca imi este mai bine
As fi vrut ca astazi sa fi vazut si eu cu 6 in fata la cantar dar... nu ma demotiveaza, cred ca e si greseala mea.Sau poate "musafirii" astia nepoftiti care vin niciodata nu stiu cand
Cine stie o reteta de paine ceva care sa aiba ig mic si poate fi consumata la orice masa? Am o vecina care se chinuie si ea sa tina Monti dar o chinuie lipsa painii si o cam da in bara.
Poate face paine Monti - jumatate faina integrala jumatate tarate - ( volumetric - adica o cana si o cana). Sau cu cat mai multe tarate cu atat mai bine. Drojdie , apa si sare - lasa la dospit ceva mai mult timp - si iese f buna

PS: Desi ideea la Monti e TOCMAI sa descurajezi mancatul de paine la masa LIPIDICA.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
cristy28 (13 mai 2015), michellabfirst (14 mai 2015), Mihaela1006 (13 mai 2015)