Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #12111 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 09:04:44
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

f frumos meniul,de nota zece!
spor la invatat,intra cand poti,nu-ti face griji

Michella,felicitari pt scadere!cat de putin ,tot e bine,merge in jos nu in sus
Eu nu am baut red bull never,are zahar,nu?ia-ti apa aburita data viitoare(cine vorbeste).
Pt amica ta,exista faina ”slabesti si mananci”,se comanda on line,parca ziceau fetele ca numai saculet de 5 kg si costa cam multisor..dar daca nu reuseste fara..e buna.Bineinteles,nu poate sa manance ca innecata,o paine la o masaO felie acolo,cat sa nu simta frustrarea
te-ai parlit la soare?ia=te de mana cu al meu,acu se vaita si maine cica sta cu tricoul pe el..Si eu m-am inrosit,da nu ma usturaAm vreo 4 alunite,le-am dat cu crema si acu parca sunt dalmatian,acolo am ramas albaMaine le las la soare,poate ma uniformizez.
Da, are zahar red bull ul de aia ziceam ca e abatere Aveam apa aburita da' cand isi face de cap
Nu stiu daca o trimite si in zona noastra faina aia si nu stiu daca se merita cu taxe de transport si toate alea.Fac cercetari sa vad ce alternativa gasesc ca o inteleg saracuta.
Nu m am parlit prea tare, cat sa simt o jena pe spate si acum ma mananca.Data viitoare pun crema cat sa ma tina o zi intreaga
Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
Inainte de culcare am intrat sa citesc tot. Va pup pe toate pentru optimismul pe care mi l-ati dat! Asa o casuta primitoare ca aici, mai rar
Emi mananca exemplar, Cristy la fel, spor la invatat, Michella este echilibrata si chiar cu 500 gr pe saptamana tot scapa de balast. Sa stii, Michella, ca kilele date incet sunt mai stabile decat cele slabite repede. Si da, doua abateri te dau inapoi destul de mult. Incearca o saptamana cu abateri conforme

Scandurica este inventia Anapan, o painica din faina si muuulte tarate, pare extrem de neagra dar fara coloranti, tarata se simte grosier si e buna de tot. Mega Image a preluat painica asta care are cam 100 de grame si a inclus-o in painicile coapte in magazin. Ca variatie la painea grau intreg si la wasa sau pumpernikel din cand in cand iau scandurica. E plata de maxim 2 cm inaltime, subtire de vreo trei degete si putin mai lunga decat mana mea. Merge cel mai bine la MD. Bineinteles cand imi fac paine nici nu ma uit la ea

Pentru maine mi-am pregatit niste paste de secara cu sos de rosii si legumele la gratar care mi-au ramas, cateva masline si piper+busuioc uscat.
Multumesc Si eu simt ca aici sunt ca intr o familie, calm si pace
Poate scrie pe eticheta la painica aia in ce proportie e faina si in ce proportie tarate.Te rog

Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Neatza ptr toata lumea!
Trebuie neaparat sa va spun ca azi am 55,5 kgSper sa nu fie ceva fals si sa se duca tot in jos
Cat despre paine conforma,eu imi fac singura cand am timp,dar nu prea am rabdare sa pun in tavi(in tara aveam masina de paine si o foloseam maxim).Michella,poti sa montifici orice reteta de paine dar gasesti multe retete monti pe net.Eu fac mai mult lipii sau turtite,ca se fac repede si imi fac pofta daca vreau neaparat paine- cantitati de faina si tarate pe care le pun din ochi,ca nu am cantar si incerc sa fie tarate dublu ca sa fiu sigura ca e cf.
Sunt bucuroasa ca mi-a trecut starea de rau si pot manca cat de cat,azi imi iau la munca felioare de muschi si pun branza intre ele cu salata sau legume si poate cateva migdale sa rontai daca simt nevoia.
Diseara fierb paste ca le-am promis copiilor;ptr mine am integrale si fac un sos de rosii fara ulei
Sper sa fac si walkingul diseara,ca acum nu am avut timp dar nu las sa treaca ziua fara.
Spor in toate si vorbim...
Felicitari Cris pt scadere Probabil faptul ca ai mai eliminat din dulciurile conforme te a ajutat.Tine o tot asa
Painea ma interesa daca e cu ig mic cum e wasa dar sa nu aiba aceeasi consistenta pentru ca ei nu i plac wasa dar ii este greu fara paine.Si ma gandeam poate e vreo reteta de paine care poate fi consumata la orice masa.
Tu folosesti faina si tarate din ce?

Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Din cate stiu eu,Monti pune mai mult accent pe dieta si mai putin pe sport. Sportul e extraordinar dar eu chiar cred ca ajuta doar ptr forme si nicidecum la slabit.Cheia este alimentatia si sport usor,de intretinere.
Eu poate am ideile astea ptr ca nu prea ma omor cu sportul,il las in seama celor care fac performanta.Ma multumesc sa nu atarne pieile pe mine si cam atat.O fi bine,o fi rau...
Sincera sa fiu eu ma fortez acum sa fac sport doar pt ca particip la concurs dar nu mi place Prefer fara chiar daca stiu ca e bun sportul pt sanatate in primul rand si apoi sa ai o silueta bine conturata
Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Gata si cina, fetelor..
Aveam niste ciuperci proaspete in frigi, nu stiam ce sa fac cu eleLe am tras intr o lingura de ume, am facut sos ptr paste ( integrale) in cateva minute va fi totul gata. Daca ma apuca mai tarziu rontai un mar sau o para desi am niste afine si poate ma lupt cu ele la nevoie.
Sper ca sunteti conforme ca nu prea v am vazut cu raportul
Pofta buna si voua si ne auzim
Asta am sa mi fac si eu azi la pranz, paste cu ciuperci si sos de rosii.Iar pt deseara cred ca humus cu wasa.Am pus nautul la fiert si vad daca fac salata sau humus.


Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
Neata!
Cristy, lunea e mai greu cu scrisul
Conforma am fost, ca doar daca m-am hotarat si rezistat cand tot familionul a mancat inghetata si eu am zis pas, sau cand am intrat la cinema fara popcorn, mare lucru e sa fiu batoasa in rest
Aseara am facut in sfarsit mamaliga-terci din tarate de ovaz. O parte taratele si doua parti de apa, sare -a iesit tare si a mers de minune cu telemea de oaie <3 Desi era tarziu aveam pofta de ceva bun si ca sa nu mananc altceva... Am si supa crema de conopida in frigider, dar eu nu pofteam la asa ceva
Azi tb sa fac sport ca au trecut doua zile si mi-a mai trecut si febra.
Emi, buna ideie sa pui tarata la amarant, eu d-aia nu am mai facut ca mi-a iesit apos. Dar cu tarate arata super.
Michella esti bine?
Michelina, daca ai facut sport si ai mai pus muschiuleti e mai greu muschiul si cantarul poate urca. Verifica cu centimetrul zonele preferate saptamanal si sigur vei avea diferente in minus
O zi frumoasa sa aveti, ca la noi e senin si va fi soare.
Bravo Miha tu nu faci ca mine rezisti indiferent de tentatii
Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
Aseara am pus la inmuiat migdale si curmale ca sa fac lapte de migdale, dupa site-ul Ligiei Pop.
Nu am ideie de calorii, dar ea spune pe site ca punand curmalele la muiat le mai iese din zahar in apa. Apa se arunca si eu nu mai am toate caloriile initiale ale curmalelor... reteta e geniala, am mai pus o tura ca sa invat bine cum sa il fac. Am pus mai putin de 1 litru de apa pentru ca am blenderul mai mic. Oricum nu are putere sa marunteasca cum trebuie migdalele, e clar ca am nevoie de altul.
Gustul e divin. As bea non stop. Asa ca pus laptele de soia in camara pentru alt moment in care nu voi avea timp de bucatarit.
va pup!
La ce folosesti laptele Miha? Doar asa de baut? Il poti combina cu altceva?

Deci eu cred ca, cantarul meu a luat o razna Va spuneam ca luni dimineata imi arata 70 kg in cap.Ieri dimineata m am urcat pe cantar doar sa vad daca confirma greutatea de luni si... 69,6 deci un minus de 400gr de luni pana marti.Buun! azi ma urc iara pe cantar sa vad daca imi confirma greutatea de ieri... 69,4 kg un minus de inca 200 gr.Deci de luni pana azi am un minus de 600gr Sa dea Dzeu sa fie asa! Sunt foarte fericita si sper sa o tin tot asa, ca incepusem sa am indoieli ca voi ajunge eu la 60kg pana in august.
Ma apuc de invatat putin si apoi smotru prin casa
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui michellabfirst:
Alynuta (14 mai 2015), cristy28 (13 mai 2015), Mihaela1006 (13 mai 2015)
  #12112 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 10:30:07
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Bravo fetelor constiincioase, tot inainte!
ce bine ca ne-am gasit motivatia si ambitia necesara plus ca eu cred ca faptul ca ne ajutam reciproc e ca un condiment minune
Abia am terminat cele 3 mile ,au fost dureroase!!!!!dar nu ma las,am inceput sa invat pasii la programul asta intensiv si de-aia nu-mi mai simt picioarele acu.Dar nu-i nimic,plec la munca unde stau mult pe scaun .Ahhh,apropos de munca,gata,m-au aranjat,ieri m-a chemat dr sa vb cu mine,mi-a umplut orarul,zi intreaga,o pauza de juma de ora la pranz.SA vad acu cand mai fac sport,poate ca seara,ca dimineata nu mai am cum de luni incolo.
Va pup ,o zi cu soare va doresc
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
michellabfirst (13 mai 2015), Mihaela1006 (13 mai 2015)
  #12113 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 10:39:08
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Cristy, felicitari pentru job


fetelor, va pe toate.
noi suntem bine, bebe face gimnastica si doarme.
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
Alynuta (14 mai 2015), butterfly30 (13 mai 2015), cristy28 (13 mai 2015), LOREDANA99 (13 mai 2015), michellabfirst (13 mai 2015), Mihaela1006 (13 mai 2015)
  #12114 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 11:37:02
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Salutare!

Cat are bebe ?
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12115 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 11:37:58
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

7 luni in burtica.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
Alynuta (14 mai 2015), LOREDANA99 (13 mai 2015)
  #12116 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 11:39:55
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ce dragut!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12117 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 13:59:09
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Foarte frumos mananci Emi
Nu cred ca vei reveni la 70 de la o zi neconforma dar cu siguranta te va tine pe loc asa ca, daca vrei sa mai dai jos, tine o pe drum drept


Zi te rog ce e scandurica aia ca nu ma duce capu Wasa, cum zice Emi?

Nici eu nu inteleg persoanele care fac o tragedie din 2-3 kg in plus.Inteleg cele care fac cariera de modeling sau gen, ca e o tragedie si un kg in plus dar in rest chiar nu inteleg.Pai eu cu cel putin 10 kg in plus pe care le am acum, ar trebui sa ma simt obeza.Nu ma simt, nu ma simt bine dar nici o tragedie nu e pana la urma

Pai cred ca asta e si scopul, sa te distrezi, nu? Sau poate nu
Eu nu prea dansez pt ca nu le am cu dansul dar imi place de mor la petreceri


Si tu mananci frumos Cris si vad ca te ai reglat si poti manca
Ia o incet cu noul program pana prinzi miscarile si apoi merge de la sine.Important e sa ti placa.Cum te mai descurci cu invatatul?
Eu ieri am fost la plaja aproape toata ziua si nu m am dat cu crema cum trebuie si m a cam ars soarele.Am si norocul (sau nu) de ma prinde soarele foarte repede si ma innegresc imediat Aseara am cazut franta
Ieri la plaja mi am luat in cutie rosie, salata verde, jambon si wasa si mi am facut sandvis.Foarte bun.Am rezistat la inghetata si la alte cele dar m am scapat la un red bull ca arata asa bine cutia aia aburita
Cred ca nu fac ceva bine, cantarul imi arata un minus de 300gr Cand vad fetele la concurs ca pierd cate un kg (si mai mult) pe saptamana, cred ca eu ceva bine.Dar pe de alta parte stau si ma gandesc ca saptamana trecuta am avut doua abateri si poate ca e normal
Astazi m am luat cu invatatul si masa de pranz a fost 2 mere si masa de seara salata cu somon si avocado.Tre sa mi fac calculul la calorii sa vad ce mai mananc.Cred ca niste cioco peste vreo doua ore daca nu ma ia somnul.Apa cu lamaie si menta beau in nestire, ma intreb unde mai intra.Azi cred ca am baut cel putin 3 litri.
In rest sunt optimista, incerc sa gandesc pozitiv si parca, parca imi este mai bine
As fi vrut ca astazi sa fi vazut si eu cu 6 in fata la cantar dar... nu ma demotiveaza, cred ca e si greseala mea.Sau poate "musafirii" astia nepoftiti care vin niciodata nu stiu cand
Cine stie o reteta de paine ceva care sa aiba ig mic si poate fi consumata la orice masa? Am o vecina care se chinuie si ea sa tina Monti dar o chinuie lipsa painii si o cam da in bara.
Poate face paine Monti - jumatate faina integrala jumatate tarate - ( volumetric - adica o cana si o cana). Sau cu cat mai multe tarate cu atat mai bine. Drojdie , apa si sare - lasa la dospit ceva mai mult timp - si iese f buna

PS: Desi ideea la Monti e TOCMAI sa descurajezi mancatul de paine la masa LIPIDICA.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
cristy28 (13 mai 2015), michellabfirst (14 mai 2015), Mihaela1006 (13 mai 2015)
  #12118 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 14:07:41
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Meniul meu de azi

MD glucidic - tarta cu capsuni( de pe site-ul Montignac - nu a fost stralucita) si iaurt degresat
Gustare - capsuni
Pranz - salata verde cu lamaie si ume si macrou afumat (fara piele)
Cina - ciorba de vacuta
G - sigur o sa vreau ceva dulce - asa ca voi manca 1/2 felie de prajiturica raw ( care oricum e micuta)
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
cristy28 (13 mai 2015)
  #12119 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 16:34:13
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Bun bun laptele de migdale, eu il cumpar si pun in cafea dupa masa Pl sau beau cu cacao.
Dimineata am baut doar 1 cafea la md, ca am vrut sa fac walkingu si nu puteam daca mancam, .... imediat dupa am fugit la munca, dar: cat am facut sport am fiert orezul salbatic ce statuse la inmuiat, am pus felii de mar si afine mai spre sfarsit, fructoza+ scortisoara, o minune!L am aruncat intr o caserola si ala a fost pranzul meu.A avut gust de coliva, mi a placut, orezul salbatic chiar se face ca un arpacas cand fierbe.
Acu fierb cateva oua, frec galbenusurile cu mustar si zeama lamaie si mananc cu verdeturi . Nu am timp de altceva ca fug la colegiu.
Sa nu uit, dimi aveam 55,3 sper sa fie de adevaratelea.
Pup toate fetele si spor la orice faceti voi pe acolo.
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
Michelina (13 mai 2015), Mihaela1006 (13 mai 2015)
  #12120 (permalink)  
Vechi 13 mai 2015, 16:37:40
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Apropos de paine, eu exact asa fac: volum egal faina integrala si tarate( ovaz sau grau) apa, sare, dojdie. Simplu si bun.
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
michellabfirst (14 mai 2015), Mihaela1006 (13 mai 2015)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole