View Single Post
  #1212 (permalink)  
Vechi 20 feb 2011, 12:55:21
August's Avatar
August August este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Ahhh! Iar mi s-a sters tot ce-am scris! Doar vroiam sa sterg un emoticon si poc! a disparut tot! Mor cand se intampla asta!
Spuneam ca sunt o persoana impulsiva. Nu pot generaliza si nu pot analiza o actiune prin care trec. Un om impulsiv se autosurprinde luand masuri, scotand cuvinte, toate sub impulsul (de 220W) momentului. Protectorul detasat lipseste cu desavarsire in momentele alea. Apare, probabil, atunci cand adrenalina s-a retras si spune: "mananca ceva, fir-ar sa fie, ca esti nervoasa".
E foarte greu sa stapanesti un eu impulsiv. El actioneaza conform instinctelor, in primul rand. Echilibrul meu consta in sotul meu, care e un om cerebral ce nu-si pune in balanta sentimentele cand e vorba de o decizie, ci rationeaza! Am ajuns in situatia sa ma transpun in pielea lui in anumite situatii, chiar si fara sa-l intreb cum ar face, pentru ca deja stiu. Dar e tot greu, pentru ca nu sunt eu. Cand incerc sa-i spun ce..simt in legatura cu o situatie, da dezaprobator din cap si pune problema direct invers. L-am transformat in eul meu de rezerva! Cred ca ar trebui sa-l fac sa recunoasca faptul ca-si reprima sentimentele si ca are un protector detasat puternic si d-aia se ingrasa!
Hai ca am reusit sa fac din problema mea, problema lui! Bun! Deci problema e a lui, nu a mea!
Va pup, fetelor! Sunt clean!