View Single Post
  #12259 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 20:25:13
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna seara!Mi-am preluat tura, sunt la serviciu. Am avut o zi nu prea buna azi, din toate punctele de vedere....Macar am dormit 2 ore pt tura de noapte. Am pregatit supa crema de dovleac, am reusit-o, e delicioasa, usor dulceaga dar foarte buna combinata cu smantana!I-a placut si iubitului meu si a mers perfect cu o salata verde cu rosii, ardei, praz si un pic de branza de oaie.
Sunt oarecum trista pentru ca e tot mai greu sa ne descurcam cu banii, cu plata utilitatilor....Iubitul meu azi a luat salariul, a luat foarte putin luna asta, mai putin decat insumeaza utilitatile lunar iar la mine salariul se anunta foarte intarziat....Am avut o iesire destul de urata dupa ce a plecat el la serviciu,cand am ramas singura. E tot mai greu sa facem fata acestor lucruri care par minore dar care chiar afecteaza....Incep sa ma ingrijorez si sa ma intreb daca asa va fi tot restul vietii.....Imi pare nespus de rau de el pt ca munceste foarte mult si nu e platit pe masura.Eu, pe partea cealalta, vin aici si pierd timpul degeaba pt ca nu suntem platiti la timp si imi tot caut de lucru dar nu gasesc nimic.Am ajuns sa urasc nenorocul si orasul asta in care traim pt conditiile pe care ni le ofera!Efectiv nu ai unde sa muncesti, oricat de mult ti-ai dori!
Pur si simplu azi am clacat....M-am gandit si m-am razgandit cu privire la mutarea intr-un alt oras pt ca e riscant...Nu stiu daca o sa imi gasesc de lucru si chiriile costa foarte mult iar in momentul de fata nu avem cum sa ne descurcam....Si nu mai suport situatia asta...
Adi a fost foarte dezamagit azi.Ne asteptam sa ia putin dar nu asa....Nu stiu ce solutie sa gasesc , nu stiu ce si cum sa fac

Dieta azi a fost cam in pom...Tocmai pentru ca situatia asta mi-a taiat orice chef de sport, pur sisimplu nu am putut sa fac.SI apoi....am cam mancat seminte, destuld e multe, 5- 6 patratele de ciocolata neagra iar la pranz am mancat paine cu masline si parizer de curcan, la fel, cam mult canititativ...Meniul e notat acasa, maine o sa il postez....
Nu sunt intr-o stare prea buna azi, din pacate, de mult nu m-am mai simtit asa
O seara frumoasa tuturor!

M-am tot gandit ce sa iti scriu dret raspuns... sa incerc sa-ti ridic moralul putin, din pacate nu am venit cu nici o idee... sunt in pana de sfaturi si eu din pacate... Tare trist ce scrii tu acolo Dia scumpa mea draga... ce pot sa zic e doar ca se va solutiona cumva si situatia voastra... la fel cum sper ca se va rezolva si la noi, si la inca cata lume... e greu cand nu vezi nici o solutie, dar o decizie pe viitor tot va trebui luata... pentru ca vorba ta, sa traiesti asa nu se poate...
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]