Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #123 (permalink)  
Vechi 21 ian 2010, 12:44:25
ioanna's Avatar
ioanna ioanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2010
Locaţie: breaza, Romania
Vârsta: 41
Date: 160cm, 57.5kg
Mesaje: 682
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Clubul Atkins

Da,ai mare dreptate!asa o sa portionez si eu branzica.oof ,fetyelor tare greu mai este .Eu iau un spectrum in fiecare zi ,beau zeama de la o lamaie si beau ff multa apa,cam 2l pe zi.bineinteles ca stau mult la baie.am luat asa de mult in greutate fiindca am probl cu glanda tiroida.mi s-a umflat gatul cam multicel,dar nu am reusit pana acum sa ajung ma medicul endocrinolog.cred ca am hipertiroidie,mi-e si frica sa fac analizele.Mi-am dat seama de asta chiar dupa ce am nascut,dand chiar la intamplare cu mana pe la gat!ma mai gandesc ca s-a facut acest dezechilibru si din cauza faptului ca am luat vitamine multe in timpul sarcinii de la 4 luni si terminand cand avea copilul 4 luni,deci cam 10 luni.scuze fetelor ca v-am plictisit cu povestile astea!Ideal ar fi sa nu-mi dauneze dieta asta din cauza glandei.Nu stiu ce sa mai fac !
ioanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat