Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #1232 (permalink)  
Vechi 28 feb 2014, 11:20:45
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal Michelina

Eu nu prea ma mai simt dispusa sa fac atatea sacrificii ca la prima abatere sa sterg sacrificiile de saptamani. Sa mananc quinoa si mei si in si chia de parca as fi vreo pasare - adica sa fim seriosi - trebuie sa fie vreo metoda prin care sa mananci alimente normale si sa fii sanatoasa si supla.
Nu ma gandesc ca ma pot imbuiba cu cartofi prajiti si torturi cu ciocolata si voi fi supla ( nici macar n-am facut asta vreodata) dar nici n-am sa-mi refuz sa mananc un ardei umplut pentru ca are orez si niste carne de porc - si asta il face o combinatie gresita.
Asa ca revin la 3 mese / zi cu 2 gustari - voi incerca sa am macar 3 ore de pauza alimentara inainte de culcare, 7- 8 ore de somn/ zi, 30 min de miscare pe zi si dulciuri doar la 2 mese din saptamana, incerc sa nu depasesc 1 fruct pe zi si sa-l mananc de preferinta pana in pranz. Si voi incerca sa nu ma mai cantaresc de 1 milion de ori pe zi.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
Alynuta (03 mar 2014), AnDrAdAxl (28 feb 2014), LOREDANA99 (28 feb 2014), marilo (28 feb 2014), Zoe (06 mar 2014)