Subiect: Jurnal roxyyc
View Single Post
  #124 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 00:25:16
roxyyc's Avatar
roxyyc roxyyc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxyyc

Citat:
Anterior postat de amyy Vezi mesajul
Buna roxyyc!

Am trecut si eu pe la tine pentru a te cunoaste mai bine, si am ramas impresionata de incercarile prin care ai trecut. Cred ca e ingrozitor ca dupa ani de sport sa ajungi la 90 kg.
Ceea ce m-a uimit a fost puterea ta de a nu te da batuta. Cred ca multi ar fi cedat, s-ar fi resemnat cu gandul ca asa vor fi o viata intreaga. Si sa ajungi acum la 57 kg...wooow
Te admir!
Buna Amyy si bine ai venit la mine in casuta ideea este ca eu toata viata am fost obsedata de felul in care arat... dar am avut o perioada in liceu cand am acceptat ideea ca sunt grasa si m-am resemnat ... numai ca acea resemnare tot aducea kg in plus...cam asta este greseala noastra in general.. ca in momentul cand ajungem sa ne resemnam cu ceva ... ne resemnam si gata... insa eu de mult am renuntat la ideea de a ma resemna cu ceva... si nu ma refer numai la slabit ci la viata in general.... refuz sa accept unele lucruri si atunci sunt in stare sa ma dau si peste cap ptr a obtine ceva... asa am facut si cu slabitul... puteam sa raman la stadiul de grasuta dupa nastere ptr ca am un sot, am un copil de ce sa ma mai chinui sa arat bine.? sotul ma accepta asa, copilul e copil, nu stie... insa am refuzat ideea de a ramane o grasuta chiar daca in lupta mea cu kg am luat-o si putin pe langa drum... singura mea motivatie in aceasta lupta a fost ideea de a ma simti bine in pielea mea... nu vreau sa arat bine la vara si la iarna sa fiu iar cat balena... de aceea sunt foarte fericita ca am intrat pe acest site, unde toate luptam ptr un singur ideal.. acela de a fi slabe, sanatoase si frumoase... pot spune ca pe mine discutiile de aici, mustrarile si sfaturile fetelor mi-au aratat drumul catre o viata sanatoasa, drum pe care cu timpul il cam pierdusem... eu nu iti pot spune decat ca ramanand alaturi de noi nu vei avea decat de castigat....
roxyyc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1450 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 933 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]