View Single Post
  #124 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 21:31:14
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Pumpkin Vezi mesajul
Buna Ioana Cum a mers azi? Ai mai crescut caloriile?
helloazi mi-a mers relativ bine...sa-ti arat pe ce s-au dus banii mei de abonament la sala...mi-am dorit-o de mult timp, cu toate ca a fost cam scumpa, insa model din asta cu, culorile mai bombate nu am gasit in tot orasul(imi trebuiau culori bombate pt ca sunt mai puternice)...vai am tot felul de idei in cap, adica posibil ca mintea mea trebuie sa fie tot timpul ocupata...azi m-am tot plimbat prin hipermarketul unde lucrez( dupa ce mi-am terminat treaba), si m-am uitat la tot felul de alimente dietetice...mi-am luat de data asta tofu, soia si un aperitiv vegetal cu fasole ca sa-mi mai variez meniul ca m-am saturat toot de piept de curcan...apoi m-am uitat la tot felul de uleiuri de gatit, si am observat ca sunt atat de multe categorii( de masline, de floarea soarelui, de porumb, de struguri, de rapita, de orez , de porumb, de palmier etc), si tot ma gandeam care dintre astea( cu expectia celui de floarea soarelui care stiu ca-i naspa,)sa fie mai bun intr-o dieta, dar pana la urma nu mi-am luat nici unul pt ca am vazut ca, chiar si la faimosul ulei de masline are 800 si ceva de cal pe suta de grama, mai bine gatesc fara...insa nu neaparat sa prajesc ceva m-am uitat la ulei, ci pt ca am de gand sa-mi pun pe iarna niste zacusta si mancare de tot felul de legume natural, si pt astea trebuie si ulei...o sa ma uit eventual si la niste rete de aici, daca a mai facut cineva zacusca sau mancare de legume dieteica va astept cu sfaturi...no si asa Cosmina draga, mi-am luat cosmetice in loc sa merg la sala, v-a trebui sa mai astept pana in 2 cand iau banii iara, oricum sunt fericita ca am vb cu o colega si mi-a recomandat niste sali f bune unde se fac cam toate exercitiile de pe aici de pe forum:zumba, tae-bo, pilates etc...asa patesc mereu, cand gasesc in sf o sala, nu mai am bani...in ceea ce priveste caloriile, nu ne-am inteles ca numai atunci cand voi ajunge la 56 o sa mi le maresc? momentan maine dimnineata ma astept sa am 58.3, ca no, mi-a fost greu din nou sa ajung aici dupa ce am ingerat de pe o zi pe alta 1000 si ceva de cal...nu stiu de fiecare data cand merg la lucru, mi se schimba ceva in organism, si nu mai slabesc ca si cand stau acasa, cred ca mancatul pe fuga...deci cam asta am facut azi, sunt happy ca mi mai trasa burtica...cand voi incepe sa urc caloriile voi avea nevoie de mai multa sustinere
Imagini ataşate
File Type: bmp trusa.bmp (225,1 KB, 13 vizualizări)
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuanutza; 13 sep 2011 at 21:35:21.