View Single Post
  #125 (permalink)  
Vechi 03 oct 2011, 09:46:18
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

pai cum am fost acasa, am papat inghetata dietetica, nu stiu, vreo 200 g, o bucatica turta dulce ca o aveam la indemnana...iar ciocolata neagra obisnuita nu aveam, insa aveam o multime de ciocolati pe care le-am primit din belgia, si mi-am ales de acolo 4 buc de praline din cacao...nu prea mi-am respectat distanta intre mese, adica intre pranz si cina abia daca mi-au trecut 2 ore juma in loc de trei, o mai patesc cateodata mai ales cand am timp liber...pralinele alea is asa mai cremoase, si mi-am facut plinul de dulce...cina mi s-a terminat pe la vreo maxim 5, dar nici nu mai gust nimic, las sa mi se digere mancarea, ca inca nici la ora asta nu simt ca mi-ar fi foame sau ceva
Ce cina gustoasa ai avut tu...mi-ai facut pofta de praline...sint asa gustoase. Nici eu la carbo nu am mincat ciocolata neagra ca am uitat de ea...dar recuperez miine cind o sa fiu la carbo. Eu tot ieri am mincat cina pe la 5 si am adormit pe la 1 noapte si cam ma rodea stomacul dar am rezistat si de dimineata cind m-am trezit nici macar nu-mi era foame. Eu ma stradui sa respect orele intre mese...la proteine 4 ore, iar la carbo si amidon 3 ore. Asi minca miine la prinzul carbo un kebab dar nustiu cu ce sa-l umplu...doar cu legume oare o sa fie bun
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]