Subiect: Jurnal Eliff
View Single Post
  #126 (permalink)  
Vechi 29 dec 2011, 20:37:00
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eliff

Citat:
Anterior postat de eliff Vezi mesajul
Iara am venit pe capul vostru
Deci am reusit sa "montez" banda si sa-i fac proba. pai m-o nenorocit!!!!
am mers pe ea(deci am mers doar) 35 minute un kilometru si s-au ars 80 cal
Stiu ca sunt de tot rasul cu asa rezultat dar eu tot sunt multumita.curgeau apele de pe mine de zici ca eram la dus ,si ameteala ce m-o luat cand m-am dat jos de pe ea de a trebuit sa ma intind repede pe canapea. 30 ani fara sport e greu!! dar i dau eu de cap, ca "vreau sa fiu slabuta!!!"
Aaaaaa si am facut si 20 abdomene (cu fiimea pe picioarele mele ca altfel...), cu pauza intre ele (10+10)
Eh sper sa avansez ca acum vointa am. As mai merge cateva minute pe banda,dar tot ametita am ramas de juma de ora asa ca... maine dimineata

Si am papat si cina innainte ( parca sportul e bun dupa papa nu?), si nu am pus carnita. Salata verde fara nimic pe ea (ador salata cruda si necondimentata) si am mai avut o lingura de fasole verde cu usturoi si iaurt de la prinz . Iar in final am baut un ayran(iaurt cu sare) de 200ml
(si sa stiti ca am mancat mai mult fortat ca asa trebuie:3mese pe zi,insa nu am avut nici o gustare ca nu am mai putut inghiti nimic intre mese )
Si pana acum am baut 3litri si un pic de apa (e de bine, ca, innainte beam un pahat de apa in 10 zile
Deci ce parere aveti? am exagerat cu mancarea, calorii, grasimi?
app. daca va rog imi spuneti unde sa caut lista cu alimente permise si interzise ,sau cum sunt ele clasificate -care proteine,care lipide(sau cum le zice ) ?
Daca vrei pareri despre meniuri,nu ai decat sa le salvezi. Am vazut ca pe ieri ai reusit sa il salvezi........Acolo,la calorii alimente gasesti tot ce trebuie.
__________________