View Single Post
  #12651 (permalink)  
Vechi 24 oct 2012, 10:05:00
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul



E bine atunci, eu nu am gatit niciodata, nici aia de pe gratar nu a fost facuta de mine, dar parca n-am curaj sa incerc. Cine stie, poate cand o sa am si o rezerva de altceva sa incerc sa vedem ce iese din mana mea cu vita
Trebuie sa iese ceva. Pufule, acum, ce-o fi o fi
Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul



Drob a? Acuma a? Eu il fac numa de Paste )
Acuma, da, il face din pui, cica nu e d-ala de Pasti
Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul



Da da, am si eu un exemplar d-asta acasa. Numa ciorba de cartofi sa nu-i fac ca i se face rau... si mai e si cam sclifosit, sapt trecuta am facut o mancare de conopida, am mancat ca turbata... el se uita suspect la mine, cica cum poti sa mananci conopida fiarta, dar nici macar nu a mancat vreodata si nici nu gusta sa vada cum e. Imi vine sa-i rup capu ca la porumbei cateodata.
Mai, al meu nu e asa sclifosit, adica mananca cam orice, si MANCARE DIETETICA, fara ulei, fara chestii ingrasacioase, sa le zic asa, dar e si el suspect, vb ta, uneori la cate un fel de mancare. Si chiar daca nu imi spune ca nu ii place, mananca acolo un pic sa nu ma simt prost, dar il vad, il miros, stiu ca nu ii place
O singura data mi-a spus ca nu ii place o mancare facuta de mine: acum cateva zile a gustat vinetele marinateSunt acrisoare, mie imi plac, dar el..waaa, cand a gustat a avut o iesire, s-a dat de gol ca nu ii plac

Tu stii ca la mancare de conopida sau supa cu conopida si eu strambam din nas?Chiar daca nu gustasem niciodata. SI saptamana trecuta am incercat si eu: delicios!Si in supa si in mancare!A mancat si sor-mea, ea e certata de obicei cu conopida
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]